Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vrabcová se po vysokohorském kempu necítí nejlíp. Snad se to zlomí, říká

Skupina českých běžců a běžkyň na lyžích v olympijské vesnici v Krásné Poljaně. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

5 2014
Krasnaja Poljana (Od našeho zpravodaje) - Byla zatím nejpříjemnějším českým překvapením v letošní sezoně běžců na lyžích. Eva Vrabcová-Nývltová vybojovala naprosto nečekané 8. místo v seriálu Tour de Ski. Od té doby žádný distanční závod nejela. A po prvních dnech na hrách v Soči se zatím trápí.

Nadmořská výška vám snad nedělá dobře?
Jakýkoliv rychlý trénink je pro mě problém. Ono se to dalo čekat, když při vysokohorském soustředění na Lavazze jsem žádný nešla. Teď je jen otázka, zda se to stihne dát do pořádku. Zatím tu svoji formu moc nevidím.

Pesimistka?
Hm. Podle toho, jak jsem se cítila na tréninku, nebylo to dobré.

Ale stále je čas. Jak se dá forma prošťouchnout?
Teď už se nedá dělat nic - jen čekat, že se to zlomí. Může se stát, že se zítra probudím a trénink mě nakopne. Ale dnes to bylo špatné.

Stávalo se vám to na vrcholných akcích po návratu z vysokohorských soustředění už dříve?
Právě že pokaždé po vysokohorské přípravě....

Tak proč jste na ni jezdila?
Já bych nejela. Říkala jsem to už loni na jaře, když se to řešilo, ale bylo mi řečeno, že nemám na výběr. Tak jsem jela. Nikdo mi nevěřil, že mi to neprospěje. Všichni říkali, že to mám v hlavě. Tak třeba jo.

Uvažujete, že byste vynechala úvodní skiatlon a soustředila se na další tratě? Vrcholem pro vás má být až závěrečná volná třicítka.
Ne ne, skiatlon pojedu určitě, musím se trochu rozzávodit. To je právě největší problém, že jsem dlouho nezávodila. Nevím, co od sebe ve skiatlonu očekávat, pojedu ho vyloženě na rozjezd. Ale třeba se to právě v něm zlomí.

Do programu vám po dodatečné nominaci Kláry Moravcové přidali štafetu.
Jo, je toho celkem dost, ale těším se na všechny tratě.

Všechny?
Tedy kromě sprintu a týmsprintu, které nepojedu. Týmsprint jsem původně jet měla, ale kvůli štafetě ho raději vynechám. To by toho bylo už opravdu hrozně moc.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze