Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Samková namazala jako na závod a padala. To je tady móda, smála se

Snowboardkrosařka Eva Samková poprvé trénovala na olympijských tratích v Soči. | foto: ČTK

14 2014
Roza Chutor (Od našeho zpravodaje) - Před svým olympijským závodem má dva plány. Zaprvé: Pod nos si znovu namalovat knírek, co jí nosí štěstí. Tentokrát bude v českých barvách. "Už máme všechny fixy," prozradila snowboardkrosařka Eva Samková v Soči. Zadruhé: Chce projet trať lépe než v prvním oficiálním tréninku, v němž třikrát padla na zadek. "V Extreme parku je docela móda padat," žertovala pak 20letá závodnice.

Samková v olympijské sezoně vyhrála dva závody Světového poháru, dojela druhá na X-Games, ze tří tréninkových jízd však nezvládla ani jednu vcelku. "Protože jsme se rozhodli namazat prkna jako na závod, tudíž jsem jela moc rychle," říkala Samková. "Klukům jsem pak říkala, jestli se nezbláznili."

Máte z karambolů nějakou bolístku?
Začal mě trošku bolet zadní stehenní sval a fyzioterapeutka mi na startu dávala tejpy. Pořád mi to tady nesedí, jak jsem rychlá, všechny skoky přelétávám.

Nebudou pády komplikací pro psychiku?
Asi ne. Ale není to příjemné ani ideální. Nejsem teď po těch pádech v nejlepší náladě, ale musím s tím pracovat. Už to umím lépe, dřív jsem se na sebe vždy nakrkla. Teď jsem nakrklá taky, ale už trošku méně.

Jak na potíže reagujete?
Musím si trošku přibržďovat. Nicméně dopady jsou dlouhé, takže žádný problém. Spíš mě štve, že to nedávám.

Perou se s tratí všichni?
Určitě více, než na posledním světovém poháru v Andoře. Ten byl jednoduchý. Je to změna pro všechny, ale ta trať mě baví, je náročnější, ale kreativní. Právem je olympijskou tratí.

Cítíte jako adeptka na medaili tlak?
Ne. Vypnula jsem ve čtvrtek všechen internet, všechny facebooky, koukám jenom na seriály: Vikingy, Přátelé, Hello Ladies, což jsou dva takoví trapní ale vtipní týpci.

Jaké umístění nosíte v hlavě?
Asi žádné, soustředím se hlavně na to, abych trať projela. Ale samozřejmě chci postoupit do finále. Minulý rok jsem tu vyhrála kvalifikaci a pak jsem spadla z prvního místa, což se mi docela daří. Musím prostě jezdit co nejlépe to jde. Běžkyně to mají jiné, ty musí načasovat formu. U nás jde o psychickou pohodu a neřešit závod.

Máte helmu v novém designu. Co znázorňuje?
Jsou to vlci, které mi malovala kamarádka. Jsou volní, krásní a ztotožňuji se s nimi. Na helmě vlci, na prkně ovečky. Pojedu na ovečce a za mnou poběží vlci.

S Evou Samkovou jsme strávili jeden předolympijský den:

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze