Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ještě že tu obří zeď za střelnicí přetáhli prostěradlem, říká Soukalová

TRÉNINK V SOČI. Gabriela Soukalová už trénuje v dějišti olympiády. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

2 2014
Soči (Od našeho zpravodaje) - V převlékací buňce českého týmu byla po tréninku celá rozchechtaná a zjevně dobře naladěná. Biatlonistka Gabriela Soukalová absolvovala v nedělním dopoledni v olympijském centru Laura běžecký trénink, odpoledne se pak chystá na ten střelecký.

"Pořád se s areálem seznamujeme," vyprávěla. "Včera jsme si stihli i zastřílet, než padla mlha. Akorát vítr byl silnější, na pět cvaků. Ale jsem docela překvapená."

Proč?
Čekala jsem, že když se olympiáda koná v Rusku, bude to ještě mnohem horší. Že tu budou jen samé obrovské betonové komplexy.

Copak tu nejsou? Třeba ta obří betonová stěna za střelnicí.
Ta jo, ta je obří. Ale jak ji letos přetáhli tím velkým prostěradlem, nebo co to je, nevypadá už tak hrozně jako loni. Tehdy to byla jen obrovská, neskutečně vysoká a ošklivá betonová stěna. Teď jí aspoň "natřeli" na bílo a nakreslili na ni obrázek.

Je pro vás tak vysoká stěna z hlediska periferního pohledu při střelbě nezvykem?
Je to spíš nepříjemné. Nejde právě o pastvu pro oči. Mají tady všude kolem trati hodně betonových zídek. Nemám tak velké zásahy do krajiny moc ráda.

Je to ruské, tudíž monumentální.
Jo, mám úplně stejný pocit. Museli kvůli tomuhle areálu úplně narušit ráz krajiny, místy až zbytečně. Věřím, že tu kdysi byly hluboké lesy.

Váš kolega Ondřej Moravec si před dopoledním tréninkem ulevil, že biatlonové tratě jsou tady "těžké jak kráva". I proto jste dnes dali přednost vedlejšímu areálu běžců na lyžích?
Jo, ty naše tratě jsou vážně hodně těžké. Až to postrádá logiku. Mohli to udělat obráceně, ne? My, chudáci jedeme těžké okruhy s těžkou flintou, zatímco běžci je mají lehčí. Proč to neprohodili? (rozesměje se) Ne ne, dělám si legraci.

Říkala jste to běžcům?
Ještě ne, ale povím jim to. Mají vážně moc pěkné tratě. Na nich bychom závodili moc rádi, klidně i s bouchačkou na zádech.

Jak po třech dnech v Soči zvládáte aklimatizaci?
No zatím těžce. Přece jen jde o tři hodiny rozdílu. Ale včera už to bylo lepší, šli jsme spát o půlnoci. Předtím až kolem druhé v noci. Věřím, že za dva další dny budeme srovnaní.

Co říkáte dopingové kauze Rusky Starychové?
Docela mě zaskočila. Má tak po olympiádě. Navíc údajně dopovala i Jurijevová, která měla stopku už před Vancouverem, takže tím pádem skončila úplně. Že k něčemu takovému došlo právě v ruském týmu, asi nikoho nepřekvapí. Ale zrovna u Starychové jsem to nečekala. Nechápu to.

A co říkáte naopak vlastní formě?
Ještě není moc podle čeho posuzovat. Dosud jsme jeli jen lehčí tréninky. Trošku mě bolelo v krku, tak jsem měla strach, abych neonemocněla. Ale snad to bude v pohodě.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze