Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Strachová mokla a vypadla. Závodů v dešti je letos už nějak moc, řekla

Sjezdařka Šárka Strachová | foto: AP

18 2014
Roza Chutor (Od našeho zpravodaje) - Na brýlích kapky deště, z lyží, co držela na rameni, kapala voda. "Vůbec to tady nepřipomíná zimní atmosféru," posteskla si Šárka Strachová v Soči. Mokrý obří slalom jela, mokrý a pro ni velmi krátký, už v horní pasáži česká sjezdařka vypadla. Tak jako 16 dalších lyžařek. "Zklamání trošku je, ale výpadky k našemu sportu patří," řekla pak.

Mohlo za váš výkon hlavně počasí?
Je škoda, že zase po čtyřech letech jedu obří slalom na olympiádě, a zrovna vyšly takové špatné podmínky. Od rána leje a ta trať je, jako kdybychom závodili na konci dubna. Já jsem to zkusila, ale vypadla jsem hned nahoře, takže ani nevím, jak to bylo nebo nebylo rychlé.

Jaké to je, závodit v dešti?
Trať nebyla ještě úplně nejhorší, kromě té prudké pasáže, kterou jsem viděla jen z lanovky, byla celkem dobrá. Samozřejmě byly tam místy rýhy a závodnice s nižšími čísly musely mít výhodu, ale posolili to, přidali ještě nějakou novou chemii, takže pista nebyla nejhorší. Viditelnost samozřejmě špatná je, přes brýle není vidět a holky se smály, že si musely během jízdy málem otírat brýle.

Asi to není velká zábava, že?
Patří to k tomu, trénujeme v dešti, závodíme v dešti. Akorát letos už těch zmoklých závodů je nějak moc - jely jsme slalom v Lienzu, v Bormiu, v Kranjské Goře pršelo, sněžilo, takže letos to počasí úplně nevychází.

Biatlonisti bojovali s mlhou. Ta je ještě horší?
To je taky hodně složité, není vidět pod nohy, ale nevím, co je horší. Obojí je každopádně nepříjemné.

Jaký byl letos poměr tréninku obřáku k ostatním disciplínám?
Obřák určitě nebyl upozaděný, i když slalom samozřejmě trénujeme intenzivněji, o 10-15 procent víc.

Jaký byl týden čekání na další olympijský start?
Mně to uteklo celkem rychle, protože byly dobré podmínky na trénink. Až na dnešek bylo krásné počasí a i když bylo teplo, tak sníh přes noc zmrzl a ráno se dalo perfektně trénovat. Dnes to vyšlo takhle, ale ve středu se to má umoudřit a zase bude líp.

Není to k vzteku?
Ale zase nemůžeme mít pořád hezky, vždyť dva týdny tady bylo nádherně. Je dobře, že počasí vyšlo na rychlé disciplíny, kde je viditelnost důležitější, i pro bezpečnost. Na druhou stranu je sice fajn, že závodnice na rychlostní disciplíny měly hezky, ale já jsem tady kvůli obřáku a slalomu. Ale je zbytečné se vztekat, stejně se s tím nic dělat nedá.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze