Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prostě mi došly síly. Vítková jela třetí, jenže po sprintu byla smutná

Česká biatlonistka Veronika Vítková v cíli závodu ve sprintu na 7,5 kilometru. (9. února 2014) . (9. února 2014) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

10 2014
Laura (Od našeho zpravodaje) - Z druhé zastávky na střelnici vyjížděla jako průběžně třetí, na trati ji pak hnali: Drž to. Jenže Veronika Vítková nadějnou pozici ve sprintu, úvodním biatlonovém závodě olympijských her v Soči, neudržela. Šestnáctá doběhla do cíle a posteskla si: "Prostě mi došlo. Snažila jsem se, co to šlo, ale bohužel..."

Co se stalo?
Nevím. Myslím, že začátek byl docela dobrý a trošku jsem si říkala, jestli jsem to nepřepálila, jestli jsem nevyjela zbytečně rychle. Nevěděla jsem, jak tělo bude reagovat. Bohužel v konci síly nestačily.

Zato střelba byla na jedničku.
S tou jsem spokojená, to mě může jenom nakopnout do dalších závodů. Vím, že umím dělat to, co se mi tady dařilo v trénincích.

Fotogalerie

Na co si musíte dávat ve stíhačce pozor?
V takovém kontaktním závodě, jako je stíhačka, a jak jsem koukala, je to tam ve vteřinách, nepůjde o to nějak si hlídat tempo. Tam to bude hlavně o tom pohlídat si střelbu a od toho se bude odvíjet celý závod.

Volila jste jinou přípravu na závody, když se startuje tak pozdě?
Úplně se to nepodařilo. Šla jsem spát asi ve dvě ráno a doufala jsem, že vydržím aspoň do jedenácti, ale bohužel jsem byla už v půl desáté vzhůru a už to nešlo. Ale lehla jsem si i po obědě.

Takže před stíhačkou budete spát celý den?
To asi ne. V pondělí to bude chtít lehké vyjetí, masáže, zregenerovat. Vlastně jsem neměli tři týdny závody a doufám, že toto bylo takové prošťouchnutí a závod od závodu to tady bude lepší. Máme před sebou ještě hodně závodů a pořád je co zlepšovat.

Ale výchozí pozice do stíhačky je slušná, ne?
Je to dobrá pozice, mám nějakou tři čtvrtě minuty ztrátu na první, ale přede mnou to je ve vteřinách, tak doufám, že dokážu co nejlíp zregenerovat a nabrat síly do úterního závodu.

Když půjde střelba...
...kdyby se povedla střelba, dá se jít hodně nahoru.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze