Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vlajkonoš Chára: Čekám překvapení, snad nějaké zařídíme i my

7 2014
Soči (Od našich zpravodajů) - Do Soči dorazil coby "předvoj" výpravy hvězd z NHL. Vedení Boston Bruins mu dalo propustku, aby na plochu stadionu Fišt na večerním zahájení XXII. zimních olympijských her přivedl slovenskou výpravu. Zdeno Chára bude poprvé v kariéře vlajkonošem olympijské výpravy.

"Je to obrovská čest, jedna z největších met, jakou může sportovec dosáhnout," řekl 36letý statný obránce.

Krátkém setkání s novináři absolvoval ve Slovak Pointu v Adleru krátce po svém příletu. Soči ho přivítalo slunečným počasím, první dojmy z olympijského dějiště měl pozitivní.

Řekněte ještě, co bylo nejtěžší při jednání s klubem, aby vás do Soči uvolnil dříve?
Nic nebylo těžké. Všechno probíhalo velice hladce. Byl jsem mile překvapený a šťastný, že se Boston postavil k situaci takhle. Musím všem poděkovat, vlastníkovi klubu i spoluhráčům. Je to hezký pocit.

V jiné situaci jsou vaši spoluhráči. Columbus kvůli nedoléčenému zranění klíční kosti nepustil Gáboríka, New York Islanders zase nechtějí povolit start obránce Višňovského...
U Višňovského ještě nevíme, jestli je ta informace stoprocentní, takže se můžu vyjádřit jen ke Gáboríkovi. Je to obrovská ztráta, když jeden z nejlepších útočníků Slovenska a nejtalentovanějších hráčů nemůže přiletět, ačkoliv by hodně chtěl. Budeme muset tu díru vyplnit.

Váš spoluhráč Marián Hossa přesto o slovenském týmu řekl: Můžeme porazit každého. Jak vnímáte jeho slova?
Šance porazit každého je vždycky. Turnaj je nevyzpytatelný. Myslím, že k vidění budou i překvapení. Doufám, že budeme jedním z týmů, který takto soupeře zaskočí.

O úspěchu olympijského turnaje rozhodne jeden zápas. Jak vidíte vaše šance?
Těžko mluvit o šancích a srovnávat s předešlými hrami. Soustředíme se na to, abychom do turnaje vstoupili co nejlépe a koukali na zápas před námi, a ne na jiné výsledky. Nejdřív jsou před námi menší kroky a až dojde k "tomu" zápasu, musíme do něj dát všechno.

Olympijské haly mají maximální povolené rozměry. Co to znamená pro hráče z NHL?
Podmínky budou mít všichni stejné. Ať my hráči z NHL, anebo ti z Evropy, každý se bude muset něčemu přizpůsobit. Věci, na které jsme zvyklí, možná budeme muset udělat jinak, ale pořád je to hokej. Nehrajeme jinou hru.

Ještě před začátkem turnaje vás čeká výlet na biatlonové závody. Těšíte se na nedělní sprint žen?
Já si ani nejsem jistý, co nás čeká... Ale pokud budeme mít možnost, rád se pojedu podívat na jiné sporty a povzbudit naše sportovce.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze