Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Rozpustilá krasobruslařská zvedačka zábavných Britů: ona nesla jeho

Krasobruslaři Sinead a John Kerrovi sklidili v aréně Pacific Coliseum bouřlivé ovace. | foto: AP

23 2010
K olympijským medailím jim kus scházel, sourozenci Sinead a John Kerrovi skončili ve Vancouveru v soutěži tanečních párů osmí. Ale ovace v Pacific Coliseu sklidili Britové halasné, zvlášť díky netradiční zvedačce, při níž si prohodili obvyklá obsazení.

Jejich "obrácená zvedačka" diváky pobavila, hlasitě aplaudovali, když Sinead na bruslích držela ve vzduchu svého bratra, který byl hlavou dolů. Potom režie v aréně zopakovala kousek na velkých obrazovkách a krasobruslařští fandové znovu pochvalně zabouřili.

Oba sourozenci specialitu nepředvedli publiku poprvé, už několik let zvedačku v tomhle provedení ukazovali při exhibicích. V soutěži ji však nezařazovali, protože bodovací systém nijak neodlišuje, kdo ji provádí. Na olympijských hrách však s oblíbeným prvkem vyrukovali.

"Tento rok vešlo v platnost nové pravidlo o volné zvedačce, která se započítává do choreografie, tak jsme si mysleli, že by to byl dobrý nápad, neboť tím vždycky potěšíme diváky," citovala Kerrovou agentura Reuters.

Britský taneční pár Sinead a John KerroviBritský taneční pár Sinead a John Kerrovi

Britský taneční pár Sinead a John Kerrovi rozhodně nenudí. A partnerka má vážně páru...

Sama s obrácením rolí potíže nemá. "Měla jsem vždycky docela slušnou sílu... Takže se na těch nohách (při zvedačce) cítím dobře. John tam ostatně udělá dost práce - on skáče a já chytám. Vypadá to sice, jako bych ho zvedala, ale fyzicky ho nezvedám, že by jako nedělal vůbec nic," přiblížila Kerrová.

Její bratr si myslí, že zvedačka v obráceném gardu nemusí být ničím výjimečným ani pro ostatní páry. "Je to otevřená možnost pro všechny týmy, kde mezi oběma není nijak velký rozdíl, tedy kde není malá dívka a velký chlap," míní Kerr.

Autoři: ,


Grafton Recruitment Praha
Technik vstřikovacích forem

Grafton Recruitment Praha
Plzeňský kraj
nabízený plat: 40 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze