Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rudy Mlátička je už ve finále!

29 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Drtivým finišem v posledním ze čtyř dvouminutových kol rozhodl český boxer Rudolf Kraj dnešní semifinálový souboj s Ukrajincem Fedčukem ve váze do 81 kg. Rudy Mlátička, jak jej ještě v olympijské vesnici překřtili členové realizačního týmu, se tak nespokojil s bronzovou medailí a v neděli odpoledne australského času bude s Rusem Lebzjakem bojovat o olympijské zlato.

"A není to Rudy Mlátička? Vždyť jste sami viděli, jak mu to v závěru nandal!" zářil po utkání masér Stanislav Hervert, který se vedle rehabilitace stará i o Rudolfovu váhu.

"Musím ho pořád hlídat, jinak by neměl sílu. Potřebuje se cpát bramborama a zeleninovými saláty, aby se zahustil, ale on by pořád jedl jen lososa..." dodal Hervert, který rovněž prozradil, že Kraj byl těsně před semifinále asi pětkrát na toaletě.

"To je normální, na záchod chodím díky nervozitě před každým utkáním. Tentokráte jsem však byl rozhodně klidnější než před čtvrtfinále, přece jenom už byla medaile jistá. Ale, když jsem ze začátku prohrával o tři body, ani se mi tomu nechtělo uvěřit." vzpomínal Rudolf Kraj, který byl narozdíl od čtvrtfinálového souboje s Nigerijcem Albertem dnes o stavu průběžně informován.

"Měli jsme své pobočníky v hledišti, ti byli v telefonickém spojení s olympijskou vesnicí, kde zápas sledovali v televizi a tak jsme skóre věděli hned." vysvětlil trenér Svatopluk Žáček, jenž si žádné obavy z možného postihu nepřipouštěl.

"Jsou to přece diváci a ti si mohou v hledišti ukazovat co chtějí. Dělají to tak všichni."

Po zmíněném nevydařeném úvodu, do něhož český boxer nastoupil až s přílišným respektem, se Krajovi zvýšenou aktivitou podařilo před závěrečnou dvouminutovkou vyrovnat na 6:6 a od té chvíle už byl v ringu jasným pánem.

Hned po 20 vteřinách závěrečného kola získal dvoubodové vedení, které pak neustálým tlakem zvýšil až na konečných 11:7.

"Jen jsem dodržel taktiku, kterou jsem telefonicky konzultoval s mým osobním trenérem Václavem Pojkarem. Ten v Čechách sledoval předchozí zápas Fedčuka s Indem a doporučoval mi především systematický útok pravačkou, který mi nakonec přinesl úspěch.

Trenér mě navíc uklidňoval, že ho určitě porazím, takže se s ním před finále  stoprocentně znovu spojím." děkoval na dálku Rudolf Kraj, jehož telefon si prý v posledních dnech vůbec neodpočine.

"Zvoní prakticky pořád, gratulace z domova se jen hrnou, asi nejvíce jsem v kontaktu s tátou a  svojí přítelkyní. Určitě mají radost už teď, ale pokusím se dostat ještě o stupínek výše.

Rusa Lebzjaka, který mě čeká ve finále, samozřejmě znám, je to takový starší a vyčůraný, zkrátka chytrý boxer. Rozhodně se ho nebojím, ale určitě začnu zase opatrně."

Pokud to v neděli vyjde, trenér Žáček osobně dohlédne na to, aby se v olympijské vesnici znovu aktualizovala česká tabule cti.

"Po Rudově čtvrtfinálové výhře jeho jméno hned zapsali do seznamu medailistů, ale nebylo ještě jasné, jaký kov získá.

Nakonec to formulovali jako "prozatím bronz", takže po dnešku už je z toho prozatimní stříbro!"

 

To, o čem si Kraj nechal dříve jen zdát, se před několika okamžiky stalo skutečností. Po skvělé bitvě postoupil do olympijského finále.

Ukrajinec Fedčuk promáchává a Kraj se chystá bodově udeřit.

I Rudolf Kraj umí svého soupeře zastrašit zuřivým pohledem a útočným postojem.

Jeden z jedenácti přesných úderů, které Rudolf Kraj svému soupeři zasadil.

Autor:


Témata: Rudolf Kraj

Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz