Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rumunské gymnastky získaly zlato

19 2000
S y d n e y - Rumunské sportovní gymnastky zvítězily v Sydney v soutěži družstev, což se jim naposledy podařilo před šestnácti lety na olympijských hrách v Los Angeles, které většina zemí "východního bloku" bojkotovala. Tým ve složení Andrea Raducanová, Maria Olaruová, Simona Amanarová, Loredana Bobocová, Andrea Isarescuová a Claudia Presacanová nasbíral ve finále 154,608 bodu a po bronzu z Atlanty se závodnice mohly radovat ze zlata.

Ruské gymnastky se musely stejně jako před čtyřmi lety spokojit se stříbrem, bronz vybojovaly reprezentantky Číny. Obhájkyně titulu ze Spojených států amerických skončily na čtvrtém místě. Rumunky, které vedla mistryně světa ve víceboji Olaruová, ukončily cvičení jako první a pak už jen čekaly, jak si ruské a čínské gymnastky povedou.

Největší ruská hvězda Světlana Chorkinová, obhájkyně olympijského titulu na bradlech, tlak neunesla a právě na bradlech své vystoupení pokazila. Všechno mohla ještě zachránit při prostných, v nichž Rusky stejně jako v Atlantě končily. Pokud by získala 9,992 bodu, Rusko ještě mohlo vyhrát. Chorkinová však získala pouze 9,787 bodu a Rumunky začaly oslavovat. "Vítězství je krásné. Rusky byly hodně pod tlakem a dělaly mnoho chyb," pochvalovala si asistentka rumunského trenéra Maria Bitangová.

Autor:


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Karabec si zlatou medailí splnil sen


S y d n e y Zlatou medilovou sbírku na paralympijských hrách v Sydney rozšířil stolní tenista Ivan Karabec,...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz