Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rumunští vzpěrači vyloučeni z her

17 2000
Série tří dopinkových případů rumunských vzpěračů přinutila Mezinárodní federaci vzpírání, aby vyloučila jejich národní tým ze všech dalších soutěží mužů i žen na olympijských hrách v Sydney. Oznámil to dnes generální sekretář IWF Tamas Ajan. "Požádali jsme rumunský vzpěračský tým, aby odstoupil z olympiády. To s okamžitou platností znamená, že rumunští vzpěrači už nepatří mezi účastníky her," řekl Ajan.
Podle pravidel federace je v případě, že jsou minimálně tři sportovci pozitivně testováni během kalendářního roku na dopink, potrestán jejich národní svaz vyloučením ze soutěží na jeden rok.

Dva vzpěrači, Traian Ciharean a Andrei Mateias, byli vyloučeni už v pátek z olympijské výpravy kvůli srpnovému pozitivnímu nálezu, jenž byl nyní potvrzen. O den později potkal
stejný osud Razvana Ilieho za dopink v květnu. Rumuni přitom nejprve oznámili, že trojici hříšníků vyřadili z olympijské výpravy a federace povolila zbývajícím olympionikům, třem mužům a jedné ženě, v Sydney soutěžit. Oficiální zpráva však hovoří o okamžitém vyloučení všech.
Autor:


Další z rubriky

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...

Olympijští medailisté dostali odměny


P r a h a Šeky v hodnotě přes pět a půl milionu korun dostali olympijští medailisté ze Sydney a jejich...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz