Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rumunští vzpěrači vyloučeni z her

17 2000
Série tří dopinkových případů rumunských vzpěračů přinutila Mezinárodní federaci vzpírání, aby vyloučila jejich národní tým ze všech dalších soutěží mužů i žen na olympijských hrách v Sydney. Oznámil to dnes generální sekretář IWF Tamas Ajan. "Požádali jsme rumunský vzpěračský tým, aby odstoupil z olympiády. To s okamžitou platností znamená, že rumunští vzpěrači už nepatří mezi účastníky her," řekl Ajan.
Podle pravidel federace je v případě, že jsou minimálně tři sportovci pozitivně testováni během kalendářního roku na dopink, potrestán jejich národní svaz vyloučením ze soutěží na jeden rok.

Dva vzpěrači, Traian Ciharean a Andrei Mateias, byli vyloučeni už v pátek z olympijské výpravy kvůli srpnovému pozitivnímu nálezu, jenž byl nyní potvrzen. O den později potkal
stejný osud Razvana Ilieho za dopink v květnu. Rumuni přitom nejprve oznámili, že trojici hříšníků vyřadili z olympijské výpravy a federace povolila zbývajícím olympionikům, třem mužům a jedné ženě, v Sydney soutěžit. Oficiální zpráva však hovoří o okamžitém vyloučení všech.
Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze