Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ruská krasobruslařka nemá proč protestovat

23 2002
Praha - Nemyslím si, že Irina Slucká má proč protestovat. Mladinká Hughesová vyhrála zaslouženě, byla bezesporu nejlepší. Předvedla dvě kombinace trojitých skoků. Celá jízda byla bez viditelné chyby, s mladickou vervou. Umí vynikající piruety. Je to největší překvapení za posledních 34 let. Na olympiádě v Grenoblu 1968 vyhrál Rakušan Schwarz, i když předtím nezvítězil ani na evropském, ani na světovém šampionátu. Celá soutěž měla své drama s překvapivým koncem.
Slucká nepředvedla nejtěžší kombinaci trojitého lutze s trojitým rittbergerem, kterou umí, když je ve vrcholné formě. Kwanová selhala. Nejvíc jí ublížil pád. Rozhoduje čistá jízda. Obě měly těžší pozici, stále se mluvilo o jejich souboji.

Nervy hrají velkou roli, psychická stabilita rozhoduje z poloviny. Kromě těchto tří mě zaujala jedenadvacetiletá Japonka Fumie Suguriová. Krásně bruslí, lehce skáče. V té vidím budoucí medailistku.

I vítězka má malé nedostatky. Její trojitý lutz není čistý v odrazu. Nedostala žádnou známku 5,9, a přesto vyhrála olympiádu. V USA má krasobruslení tradici, skrze úspěchy hvězd je populární, vždyť mají už osmou olympijskou vítězku. Třetí mladinkou za sebou.

Američanka Sarah Hughesová, překvapení olympijské krasobruslařké soutěže

Autor:


Další z rubriky

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Ruské běžkyně medaile vracet nebudou


Harrachov Olympijské medaile zůstanou běžkyním na lyžích Danilovové a Lazutinové. Dopingové vzorky, odebrané...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...Najdete na iDNES.cz