Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ruské překvapení se nekonalo

20 2000
S y d n e y - Šlágr třetího kola olympijského turnaje mezi basketbalistkami Spojených států a Ruska skončil očekávaným vítězstvím Američanek 88:77. První poločas však patřil ruskému týmu, i když se musel obejít bez zraněných Iriny Sumnikovové a Julie Skopaové. Po vyrovnaném začátku držely Rusky až do čtvrté minuty druhé půle vedení (50:49). Překvapení se ale nekonalo, neboť ve zbytku utkání se lepila v koncovce na ruské hráčky smůla a jejich pokusy končily často na obroučce.
Favorit se rozehrál a soupeř odvrátil vyšší porážku jen díky trojkovým pokusům, kterých v utkání proměnil osm. V dosud neporaženém americkém družstvu se nejvíce prosadily Lisa Leslieová s 18, Sheryl Swoopesová s 16 a Yolanda Griffithová rovněž s 16 body.
Američanky jsou jediným neporaženým týmem skupiny B, zatímco ve skupině A pokračují ve vítězném tažení ještě Francie a Austrálie.

Francouzské vicemistryně Evropy porazily Kanadu 70:58 a domácí basketbalistky potvrdily pověst černého koně, když ve vyprodané hale The Dome deklasovaly Slovensko 70:47. Už v poločase vedly Australanky o 22 bodů díky šňůře 15 bodů před přestávkou. Po změně stran si náskok v poklidu kontrolovaly.

Slovenky stále čekají na svůj první úspěch. Dnes měly úspěšnost střelby pouhých 28,6 procenta a ztratily 19 míčů. Nejlepší evropská hráčka loňského roku Malgorzata Dydeková zařídila ve skupině B druhé vítězství Polkám. Týmu Korejské republiky
nastřílela 218 centimetrů vysoká pivotmanka 26 bodů a svoji výšku dokonale využila pod koši, kde doskočila 18 míčů. Mistryním Evropy patří po třech kolech třetí místo v tabulce.
Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz