Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Rusky ovládly biatlonovou štafetu, české kvarteto doběhlo až šestnácté

Ruská biatlonistka Olga Zajcevová dává vítězné gesto v cíli olympijského závodu štafet. | foto: AP

23 2010
Přestože se z ruských běžkyň v dosavadních čtyřech individuálních závodech medailově prosadila pouze Olga Zajcevová, dovedla stříbrná z masového závodu štafetu své země k jasnému vítězství. České kvarteto se postupně propadlo až na konečnou šestnáctou pozici.

Družstvo ve složení Světlana Slepcovová, Anna Bogalijová-Titovecová, Olga Medveďcevová a Olga Zajcevová se do čela závodu na 4x6 kilometrů dostalo v jeho polovině. Od té doby jen zvyšovalo náskok před ostatními.

Rozhodující náskok si vytvořily na třetím úseku, kde střelecky selhala Francouzka Marie Dorinová, která musela po nepovedené položce vleže na dva trestné okruhy. Ruska Medveďcevová ujela Němce Martině Beckové a do závěrečných šesti kilometrů přivezla kolegyni Zajcevové pohodlný náskok tři čtvrtě minuty.

O zbývající cenné kovy svedly biatlonistky dramatický souboj. Sandrine Baillyová vrátila Francouzky do hry, skvěle zvládla závěrečnou "stojku" a v posledním okruhu se přehnala přes unavenou Andreu Henkelovou.

Němky, kterým chyběla trojnásobná medailistka z Vancouveru Magdalena Neunerová, dojely třetí, což je jejich nejhorší olympijský výsledek.

České kvarteto Veronika Vítková, Magda Rezlerová, Gabriela Soukalová a Zdenka Vejnarová na tom bylo nejlépe po první střelbě druhého úseku.

Rezlerová ale totálně pokazila druhou položku. Při poslední ráně vstoje jí nestačily ani čtyři výstřely, jela trestné kolo, a zbylé dvě členky štafety se už dopředu neposunuly.

V konkurenci sedmnácti zemí skončily Češky předposlední, za nimi doběhly pouze závodnice Spojených států amerických.

štafeta biatlonistek na 4x6 kilometrů - konečné výsledky

1. Rusko (Slepcovová, Bogalijová, Medveďcevová, Zajcevová) 1:09:36,3 (0 tr. okruhů), 2. Francie (Brunetová, Becaertová, Dorinová, Baillyová) -32,8 (2), 3. Německo (Wilhemová, Hauswaldová, Becková, Henkelová) -37,1 (0), 4. Norsko -57,8 (0), 5. Švédsko -1:10,9 (0), 6. Ukrajina -1:31,9 (0), 7. Bělorusko -1:57,7 (0), 8. Slovinsko -2:26,1 (0), 9. Čína -2:40,6 (0), 10. Rumunsko -2:56,6 (0), ...16. Česko (Vítková, Rezlerová, Soukalová, Vejnarová) -5:01,2 (3).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze