Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ruský tisk chválí hokejovou reprezentaci

22 2002
Moskva - "Chabibulin pohřbil českou hegemonii", "Narozeniny ruské sborné", "Chabibulin porazil Haška", "Češi dostali na frak", "Sborná se vypořádala za Nagano" - to jsou titulky dnešních ruských novin, které shrnují vítězství ruského hokejového týmu nad Českou republikou ve čtvrtfinále olympijské soutěže. Ruské noviny nešetří chválou sborné a všímají si, že ruští hokejisté zvolili "českou taktiku", která jim přinesla kýžené vítězství.

"Sborná vyhrála po česku," napsal deník Kommersant. Uvedl, že se vyplatila paradoxní taktika, hrát český hokej.

Citoval ruské hráče, kteří přiznali, že zápas pro ně byl těžký zejména z psychologického hlediska. "Byli pro nás jakýmsi kamenem úrazu," řekl o českých hokejistech Igor Kravčuk.

Kommersant také napsal, že Rusko nemělo tak schopného brankáře jako Nikolaj Chabibulin od doby, kdy v brance stál Vladislav Treťjak. Zdůraznil, že ani Dominik Hašek nešetřil komplimenty na adresu svého soupeře v brance.

Podle listu Izvěstija ruská sborná "předvedla češtější hokej, než sami Češi". V článku nazvaném My jsme byli Češi také uvedl, že sborná příjemně překvapila odplatou za porážku v Naganu.

List Sovětskij sport označil zápas za podivuhodný, bezprecedentní a fantastický. Po mírumilovné sborné, jež hrála s Bělorusy a Finy, prý nezbyla ani stopa. Na ledě byla brigáda lidí, kteří nastoupili jako na smrt. Navzdory ruské hokejové škole byli připraveni zemřít při obraně.

Deník Sport-express s potěšením konstatoval, že ruští hokejisté svrhli Česko z hokejového trůnu. "Sláva Bohu, že jsme vyhráli. Kdyby soupeři dali gól, zase by nás obviňovali, že za to mohou hráči NHL," uvedl list. Takto se prý sborná vyvarovala případné hysterie.

Vítězství nad českými hokejisty bylo v Rusku přijato s potěšením, avšak větší význam se přikládá nadcházejícímu zápasu s Američany.

Autor:


Další z rubriky

Rozhodčí Le Gougneová prý je obětí komplotu


Paříž Francouzská sudí Marie-Reine Le Gougneová tvrdí, že se na olympijských hrách v Salt Lake City stala...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...Najdete na iDNES.cz