Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rusové chystají vlastní hry pro nepozvané. Vítěze štědře odmění

Žena mává ruskou vlajkou před olympijskými kruhy během zasedání Mezinárodního olympijského výboru v Lausanne. | foto: AP

12 2018
Ruská vládá chystá satisfakci pro své sportovce, kteří z rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru nemohou startovat na zimní olympiádě v Pchjongčchangu. Uspořádá totiž alternativní hry v domácím prostředí.

Podobné soutěže se konaly už předloni, kdy se někteří ruští reprezentanti kvůli skandálu se státem řízeným dopingem nesměli zúčastnit letních olympijských her v Riu de Janeiro.

Výpravy sportovců Ruska na slavnostním zahájení zimních olympijských her v...

Výpravy sportovců Ruska na slavnostním zahájení zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu. (9. února 2018)

Ruský prezident Vladimir Putin se fotí se sportovci mířícími na olympiádu do...

Ruský prezident Vladimir Putin se fotí se sportovci mířícími na olympiádu do Koreje.

Rusko bylo v prosinci vyloučeno ze ZOH v Koreji kvůli dopingovým podvodům na předchozích hrách v Soči 2014. V Pchjongčchangu nicméně závodí 168 sportovců z Ruska, kteří jako prokazatelně „čistí“ dostali pozvánku MOV. Startují pod neutrální vlajkou a v případě triumfu se jim nebude hrát ruská hymna.

Fotogalerie

Vláda dnes rozhodla, že sportovci nepozvaní na olympijské či paralympijské hry v Pchjongčchangu budou mít v Rusku vlastní soutěže v běhu na lyžích, biatlonu, jízdě na bobech, rychlobruslení a shorttracku, handicapovaní navíc i ve sledge hokeji. Jejich vítězové dostanou čtyři miliony rublů (1,43 milionu korun), tedy stejnou částku jako ruští držitelé olympijského zlata z Koreje.

Autoři: ,


Nejčtenější

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Sales Management Program

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku
Praha

Najdete na iDNES.czmobilní verze