Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Rusové řeší před olympiádou problém s vízy

29 2002
Moskva - Členové ruské olympijské výpravy, která čítá 360 lidí, mají těžkosti s vyřizováním víz do Spojených států. Mezi těmi, které americké velvyslanectví v Moskvě pozvalo k individuálním pohovorům, jsou například bývalí olympijští vítězové Lidia Skoblikovová a Vjačeslav Vedenin. "Nechce se mi věřit, že úřady detailně prošetřují okolnosti cesty i tak známých lidí," uvedl mluvčí ruské olympijské výpravy Alexandr Ratner.

Bývalá rychlobruslařka Skoblikovová vybojovala v šedesátých letech šest olympijských medailí. Běžec na lyžích Vedenin získal dvě zlaté na olympiádě v Sapporu v roce 1972.  "Samozřejmě chápeme, že byla zavedena přísná bezpečnostní opatření. Ale také doufáme, že americká strana přihlédne k našim zájmům," podotkl s tím, že problémy s žádostí o vízum má i Šamil Tarpiščev, který je členem Mezinárodního olympijského výboru a má se v Salt Lake City zúčastnit jeho zasedání. Předseda Ruského tenisového svazu má v USA strávit jen dva dny. "Pak se vracím na zápas Davisova poháru, který hrajeme se Švýcarskem," zdůraznil Tarpiščev.

Rusové neřeší problém s vízy poprvé. Loni například americké velvyslanectví odmítlo udělit povolení ke vstupu do země několika plavcům, kteří se měli zúčastnit srpnového mistrovství světa juniorů v Seattlu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze