Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rusové řeší před olympiádou problém s vízy

29 2002
Moskva - Členové ruské olympijské výpravy, která čítá 360 lidí, mají těžkosti s vyřizováním víz do Spojených států. Mezi těmi, které americké velvyslanectví v Moskvě pozvalo k individuálním pohovorům, jsou například bývalí olympijští vítězové Lidia Skoblikovová a Vjačeslav Vedenin. "Nechce se mi věřit, že úřady detailně prošetřují okolnosti cesty i tak známých lidí," uvedl mluvčí ruské olympijské výpravy Alexandr Ratner.

Bývalá rychlobruslařka Skoblikovová vybojovala v šedesátých letech šest olympijských medailí. Běžec na lyžích Vedenin získal dvě zlaté na olympiádě v Sapporu v roce 1972.  "Samozřejmě chápeme, že byla zavedena přísná bezpečnostní opatření. Ale také doufáme, že americká strana přihlédne k našim zájmům," podotkl s tím, že problémy s žádostí o vízum má i Šamil Tarpiščev, který je členem Mezinárodního olympijského výboru a má se v Salt Lake City zúčastnit jeho zasedání. Předseda Ruského tenisového svazu má v USA strávit jen dva dny. "Pak se vracím na zápas Davisova poháru, který hrajeme se Švýcarskem," zdůraznil Tarpiščev.

Rusové neřeší problém s vízy poprvé. Loni například americké velvyslanectví odmítlo udělit povolení ke vstupu do země několika plavcům, kteří se měli zúčastnit srpnového mistrovství světa juniorů v Seattlu.

Autor:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...Najdete na iDNES.cz