Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rusové vidí na Fetisovově propuštění klady

6 2002
Moskva - Vesměs kladné ohlasy vzbudilo v Rusku propuštění hlavního trenéra a manažera ruské olympijské sborné Vjačeslava Fetisova z funkce asistenta trenéra hokejového týmu New Jersey Devils v zámořské NHL. Minulý týden byl Fetisov odvolán spolu s hlavním koučem Larrym Robinsonem. Moskevští sportovní komentátoři na tomto faktu ocenili, že Fetisov bude mít více času na sbornou a větší motivaci vyhrát v Salt Lake City. A v tom případě bude podle nich mít i větší naději na návrat na lavičku týmu NHL.

Fetisov nechtěl pro ruská média svůj odchod komentovat. Řekl jen, že v životě zažil moc krušných situací a těší ho, že bude mít více času na přípravu sborné k olympiádě. Potvrdil, že odstoupit museli všichni trenéři New Jersey. Loňský finalista Stanleyova poháru se pohybuje na hranici postupu do play off a Fetisov to vysvětlil únavou hráčů.

Rozhodnutí vyměnit trenéry je podle deníku Kommersant snahou "oživit" mužstvo. Pokud jde o ruskou sbornou, pak té to jenom prospěje, soudí komentátor Alexej Žuk. Deník připomněl, že podobně jako Fetisov byl z trenérské funkce v NHL propuštěn také český trenér Ivan Hlinka, který vedl Pittsburgh. Zdůraznil, že jde také o generálního manažera olympijského týmu, a poznamenal, že v Česku údajně na jeho propuštění také našli klady. "Hlinka se po propuštění plně soustředil na práci s olympijským týmem," napsal Kommersant.

O tom, zda se Fetisov do NHL vrátí, mohou hodně napovědět olympijské hry. Z hlediska olympijských perspektiv ruské sborné je rozhodnutí generálního manažera New Jersey Lou Lamoriella osudové, uvedl deník Sport-Express. Zdůraznil, že na olympiádu Fetisov pojede jako "nezaměstnaný" a "uražený manažery z New Jersey". Zároveň upozornil, že Fetisov bude mít dostatek času věnovat se mužstvu a navíc úspěch v Salt Lake City nutně potřebuje.

Prostého ruského fanouška to může jen potěšit, uvedl deník k Fetisovovu propuštění. Fetisovův dlouholetý spoluhráč a přítel, nyní kapitán olympijského týmu Igor Larionov, pro ruská média uvedl, že je šokován. Nic podle něj nenasvědčovalo tomu, že by Fetisov měl být z funkce asistenta propuštěn.

Ruský tisk si povšiml, že americká média prakticky neinformovala o propuštění Fetisova i dalších trenérů New Jersey v době, kdy se celá věc udála. Ruským novinářům to potvrdil sám Fetisov, i když situaci nijak nechtěl komentovat.

Fetisovova žena Lada přitom připustila, že generálnímu manažerovi New Jersey Devils Lou Lamoriellovi se nelíbilo, že Fetisovovi v poslední době zabraly hodně času záležitosti kolem ruského týmu. "Teď, Slávo, budeš mít dost času na svou sbornou," řekl mu podle Lady Fetisovové manažer na rozloučenou. Jejího muže však prý odstranění od práce v NHL nijak netrápí.Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...Najdete na iDNES.cz