Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ruští fanoušci demonstrovali u ambasády USA kvůli neuznané brance

Ruští demonstranti si před budovy americké ambasády přinesly i propracovaný transparent. | foto: AP

17 2014
Dosud největší demonstrace související s probíhajícími olympijskými hrami v Soči neměla souvislost s právy homosexuálů, ekologickými škodami v dějišti her ani a údajnou korupcí. Desítky ruských fanoušků protestovaly u americké ambasády proti rozhodčímu Bradu Meierovi, jenž v sobotním prestižním utkání hokejistů Ruska a USA neuznal sborné gól.

Kvůli posunuté brance překazil americký sudí ruskou radost z gólu na 3:2, který dal v 56. minutě Fjodor Tjutin. Po poradě s videorozhodčím Meier branku neuznal, Rusové nakonec v napínavém souboji hokejových velmocí prohráli 2:3 po nájezdech a v úterý musejí hrát osmifinále.

I když mezinárodní federace IIHF konstatovala, že Meierův verdikt byl správný, některé ruské fanoušky i komentátory to nezviklalo. Pár příznivců vyrazilo k velvyslanectví s velkým transparentem s Meierovým portrétem a skandovalo na jeho adresu posměšky.

"Americký rozhodčí a loutková mezinárodní federace nás připravili o zasloužené vítězství," napsala Komsomolskaja pravda. V ruské televizi komentátoři nemohli překousnout fakt, že to byl právě Američan, kdo odepřel ruským hokejistům možná vítězný gól proti USA.

Mezi nespokojené fanoušky patřil i prezident Vladimir Putin, který dnes novinářům řekl, že hra měla být přerušena, když byla branka posunutá. Příznivce však vyzval, aby projevili sportovního ducha. "I když rozhodčí udělal chybu, nemusíme mu hned dávat nálepky. Nesmíme zapomínat, že ve sportu je potřeba nejen odvahy, ale také štěstí," uvedl Putin.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze