Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ani veslaři s odvoláním neuspěli, v Riu pojede jediná ruská posádka

TADY SE POJEDE O MEDAILE. Veslaři trénují u Lagoa Stadium v Riu. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

3 2016
Z původních pěti nominovaných ruských posádek bude ve veslařských soutěžích na olympijských hrách v Riu de Janeiro startovat jediná. Sportovní arbitrážní soud CAS v dějišti OH zamítl odvolání sedmnácti ruských veslařů.

Celkem 22 z 28 ruských veslařů nebylo do závodů puštěno kvůli porušení dopingových pravidel. 17 z nich se proti rozhodnutí veslařské federace FISA odvolalo a zvláštní panel CAS už přímo v Riu trest potvrdil. Rusové přišli o obě osmiveslice, ženský dvojskif lehkých vah a čtyřku bez kormidelníka lehkých vah. Zbyla pouze mužská čtyřka bez kormidelníka.

FISA rozhodovala o osudu ruského veslařského týmu na základě zprávy antidopingové agentury WADA o dlouholetém státem organizovaném dopingovém programu napříč všemi sporty. Dva z 22 vyloučených veslařů měli v minulosti trest za doping, zbývající doplatili na manipulace se vzorky v moskevské laboratoři.

Odvolání ruských veslařů bylo prvním případem, který zvláštní panel v Riu rozhodl. Do pátečního zahájení her má na stole řadu dalších, většinu z nich rovněž od ruských sportovců. Řešit by mohl i případ cyklistky Martiny Sáblíkové.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze