Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Ruutu nemá na turnaji co dělat, zuří Kubina

19 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Měl být na olympiádě ochráncem Jaromíra Jágra. Když ale finský pořízek Jarkko Ruutu sestřelil u hrazení Jaromíra Jágra, nebyl Pavel Kubina na ledě. Za zákrok se tak mstil subtilní Martin Straka. "Takový hráč nemá na olympiádě co dělat," zlobil se po utkání Kubina.

Finové vyhráli 4:2, Jágrovo zranění český tým rozhodilo. „Ve druhé třetině jsme vypadli z tempa, to bylo vidět,“ připustil Kubina. Češi bez své ofenzívní hvězdy zápas nezvládli.

Jak jste viděl zákrok na Jaromíra Jágra?
Nebyl jsem na ledě, viděl jsem to ze střídačky z dálky. Pak ještě nahoře na kostce. Takovéto zákroky by se měly trestat a měl by z toho být dlouhý distanc. Takovýto hráč nemá na olympiádě co dělat. Byl to likvidační zákrok. Bylo štěstí, že dostal do konce...

Všimli jste si, že když odcházel z ledu, se Ruutu smál a mával vám na střídačku?
On to dělá i v NHL. Jak říkám, na olympiádě nemá co dělat a vedení turnaje by to mělo zhodnotit. Už by si tady neměl zahrát. Byl to likvidační zákrok na našeho nejlepšího hráče. A my jsme nemohli nic dělat.

Říkáte, že to dělá i v NHL. Vybavuje se vám nějaký takový zákrok.
Nehraju proti němu. Hraje ve druhé konferenci (Jarkko Ruutu je hráčem Vancouveru, pozn. aut.). Ale říká se to o něm. Slyšel jsem to od hodně hráčů.

Hodně to ve vás po tom zákroku vřelo?
To víte že jo a nejenom ve mně. V celém mužstvu. Ve druhé třetině nás to rozhodilo z tempa. Doufejme, že bude brzo zpátky.

Neměl Ruutua srovnat spíš někdo z urostlých obránců? Vrhl se na něj Martin Straka...
Byl nejblíž, vlítnul na něj. Kluci na sobě leželi, už se s tím nedalo nic dělat. Ale když je výsledek vyrovnaný, tak není dobré s tím něco dělat. Můžete být vyloučený a dostat gól. To se dá jenom za rozhodnutého stavu.

Může zranění největší hvězdy týmu mužstvo semknout?
Je jedno, jestli to je Jarda, Růča, nebo kdokoli jiný. Nepůsobí to dobře.  Ale snad nás to skloubí a ještě víc se hecnem. Bojovali jsme.

Přesto to na Finy nestačilo. Kde vidíte příčinu prohry?
První třetinu jsme začali dobře, měli jsme šance, ale nedali jsme góly. Naopak na začátku třetí části jsme dostali hloupé góly a to rozhodlo. Měli jsme spoustu šancí, ale nedáváme góly. Výkon byl z naší strany o honě lepší, ale chybělo trochu štěstíčka.

Měli jste ještě v hlavách čtvrteční prohru se Švýcarskem?
V hlavách jsme to měli. Nemělo by se to stávat a první třetina byla z naší strany dobrá. Finy jsme přehrávali. Ale třetí jsme nezvládli.

Mluvíte o absenci štěstíčka. Ale vypadá to jako by se na mužstvo spíš lepila smůla...
To je pravda... Třetí hráč se nám zranil. Doufám, že Jarda bude brzo zpátky.

Uvědomujete si, že v nedělním zápase proti Itálii budete hrát o postup do čtvrtfinále?
Víme, že musíme porazit Italy. Nemůžeme se jich přece bát! Ale psychicky na tom nejsme dobře. Musíme se srovnat a hrát tak, jako v první třetině.

Pavel Kubina (vlevo) diskutuje na střídačce s kapitánem Robertem LangemUtýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze