Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Rychlobruslař po třiceti letech bojoval o olympiádu

3 2006
Kearns - Podruhé usiloval rychlobruslař Bruce Conner o účast na olympijských hrách, naposledy v minulém týdnu při americké olympijské kvalifikaci v Salt Lake City. Devětačtyřicetiletý závodník po startu na hrách zatoužil po třiceti letech, ale stejně jako před akcí v Innsbrucku v roce 1976 neuspěl.

Reálnou naději na to, že vykročí ve šlépějích svého bratra Barta Connera, olympijského vítěze na bradlech z roku 1984, ale veteránský světový rekordman ani neměl.

"Mám ten sport prostě rád, proto jsem se k němu vrátil. Už to, že jsem se dostal na olympijskou kvalifikaci, ale předčilo moje očekávání," uznal Bruce Conner.

Mnozí rychlobruslaři v Salt Lake City sice byli mladší než Connerovy děti, přesto mu primát nejstaršího závodníka soutěže nepatřil. Jeho soupeřem totiž byl i třiapadesátiletý Boris Leikin.

"Nebaví mě závodit jen s veterány. Chtěl jsem na vyšší úroveň," prohlásil Leikin.

Conner o účast na olympiádě usiloval před zimními hrami 1976 v Innsbrucku. Když tehdy v konkurenci fenomenálního Erika Heidena a dalších borců neuspěl, odložil brusle, stal se pilotem a začal létat s boeingem na mezinárodních linkách.

K rychlobruslení se ale posléze vrátil, v 49 letech dokázal zlepšit své osobní rekordy z mládí, dostat se mezi nejlepší třicítku v USA.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze