Rychlobruslař po třiceti letech bojoval o olympiádu

3 2006
Kearns - Podruhé usiloval rychlobruslař Bruce Conner o účast na olympijských hrách, naposledy v minulém týdnu při americké olympijské kvalifikaci v Salt Lake City. Devětačtyřicetiletý závodník po startu na hrách zatoužil po třiceti letech, ale stejně jako před akcí v Innsbrucku v roce 1976 neuspěl.

Reálnou naději na to, že vykročí ve šlépějích svého bratra Barta Connera, olympijského vítěze na bradlech z roku 1984, ale veteránský světový rekordman ani neměl.

"Mám ten sport prostě rád, proto jsem se k němu vrátil. Už to, že jsem se dostal na olympijskou kvalifikaci, ale předčilo moje očekávání," uznal Bruce Conner.

Mnozí rychlobruslaři v Salt Lake City sice byli mladší než Connerovy děti, přesto mu primát nejstaršího závodníka soutěže nepatřil. Jeho soupeřem totiž byl i třiapadesátiletý Boris Leikin.

"Nebaví mě závodit jen s veterány. Chtěl jsem na vyšší úroveň," prohlásil Leikin.

Conner o účast na olympiádě usiloval před zimními hrami 1976 v Innsbrucku. Když tehdy v konkurenci fenomenálního Erika Heidena a dalších borců neuspěl, odložil brusle, stal se pilotem a začal létat s boeingem na mezinárodních linkách.

K rychlobruslení se ale posléze vrátil, v 49 letech dokázal zlepšit své osobní rekordy z mládí, dostat se mezi nejlepší třicítku v USA.

Autoři: ,


Nejčtenější

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Další z rubriky

Neumannová se už zase těší na závody


Praha Po triumfálním návratu z olympiády a krátkém souboji s onemocněním horních cest dýchacích se do...

Nejhorší známku od čtenářů dostal Lang


Praha Nejhorší český olympionik? Podle čtenářů iDNES to nebyla žádná z biatlonistek, ani nikdo ze...

Prezident Novotné negratuloval. Zatím


Benátky nad Jizerou Je noc ze soboty na neděli, zimní svátek sportovců v Turíně končí. Na dívčím pokoji v olympijské...Najdete na iDNES.cz