Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rychlobruslař prý zmanipuloval závod

16 2002
Atlanta - Skandál se rodí v americké olympijské výpravě před startem her v Salt Lake City. Terčem kritiky je devatenáctiletý rychlobruslařský talent Apolo Anton Ohno, od něhož si Američané slibují, že na krátké dráze vybojuje až čtyři zlaté medaile. Z podvodu. Ohna obvinil další americký rychlobruslař Tommy O'Hare, jemuž se na rozdíl od něho nepovedlo vybojovat si místo v reprezentaci na krátké dráze.

O'Hare tvrdí, že se Ohno dohodl s kolegou Rustym Smithem a zmanipulovali závod olympijské kvalifikace. To potvrdil i Ron Biondo, který v onom závodu startoval. "Je to podvod," prohlásil zklamaný Biondo.

Ohno závod vypustil a dojel třetí za Smithem a Shanim Davisem. Smith si druhým místem zajistil start v Salt Lake City na úkor O'Hareho. Ohno nicméně tvrdí, že šlo o férový závod, a na otázku, proč nejel naplno, odpovídá, že nechtěl riskovat zranění. "Jeho cílem bylo dojet. To se mu povedlo. Nemusel vyhrát," bránila rychlobruslaře jeho agentka Heather Novická.

Autor:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...Najdete na iDNES.cz