Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rychlobruslařka chce medaili v cyklistice

13 2000
S y d n e y - Američanka Chris Wittyová bude v Sydney usilovat o to, aby jako první žena v historii získala medaili z letních i zimních olympijských her. Poté, co v roce 1998 vybojovala v Naganu stříbro a bronz v soutěžích rychlobruslařů, chce tentokrát uspět v dráhové cyklistice v závodě na 500 metrů s pevným startem. Zatím jediným sportovcem, který má medaile z obou olympijských her, je Američan Eddie Eagen. V roce 1920 vybojoval zlato v soutěži boxerů v lehkotěžké váze a o dvanáct let později triumfoval podruhé jako člen čtyřbobu.

Wittyová, jež se zúčastnila už dvou zimních her, si možnost vstoupit do historie nepřipouští. "Snažím se na to nemyslet a soustředit se jen na závod. Na kole si nejsem tak jistá, protože cyklistiku nedělám tak často jako rychlobruslení. Na druhou stranu se ode mne méně čeká a jsem pod menším tlakem," prohlásila pětadvacetiletá Wittyová.

Její účast v americkém olympijském týmu byla přitom potvrzena teprve před třemi týdny. Její soupeřka Tammy Thomasová, se kterou se měla o místo v nominaci utkat, totiž neprošla dopinkovou zkouškou a má na rok zakázanou činnost. "Moje účast v Sydney je trošku překvapivá, tím je to ale všechno napínavější," domnívá se cyklistka.

Za svůj prvořadý sport i nadále považuje rychlobruslení. Kolo si podobně jako česká běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová zvolila jako doplněk k přípravě na zimu. "Pokud bych dostala na výběr mezi zlatem z rychlobruslení a zlatem z cyklistiky, vůbec bych neváhala. Vždycky budu brát medaili z rychlobruslení," prohlásila bez váhání.

Autor:


Další z rubriky

Přibylo dalších šest medailí


S y d n e y Medailová žeň českých sportovců na paralympijských hrách v Sydney pokračuje. K dopolednímu triumfu...

Michal Stefanu vyučil Korejce a má zlato


P r a h a Český paraplegik Michal Stefanu porazil na paralympijských hrách v Sydney ve finále dvouhry mužů ve...

V Sydney by chtěli věčný oheň


S y d n e y Australané by rádi napořád udrželi olympijský oheň, musejí však nejprve získat souhlas...Najdete na iDNES.cz