Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Rychlobruslařka Novotná po diskvalifikaci: Italka si šla jasně pro faul

Česká závodnice Kateřina Novotná (vlevo) v rychlobruslení na krátké dráze na trati 500 metrů neprošla do semifinále a celkově skončila dvanáctá. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

21 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Radost vystřídalo obrovské zklamání. Rychlobruslařka na krátké dráze Kateřina Novotná jen chvíli figurovala na třetí pozici po semifinále závodu na 1500 metrů, což by ji zaručovalo start v malém finále. Vzápětí byla diskvalifikovaná. Italku Fontanaovou totiž předjela nedovoleným způsobem. "Arianna si šla jednoznačně pro faul. Ale kdyby nechtěla, tak to faul nebyl," řekla Novotná.

Osudný okamžik přišel ve čtvrtém kole. Novotná držící se na poslední pozici, zaútočila vnitřní dráhou a vyhoupla se na postupové druhé místo. Jenže tenhle manévr se nelíbil rozhodčím.

"Neměla jsem tam vjíždět. Je to diskutabilní, ale mohlo to dopadnout taky tak, že by diskli ji. Ona si pro ten faul vysloveně šla," prohlásila Novotná.

A popsala taktiku své největší evropské soupeřky. "Když vás někdo podjíždí a není tolik místa, tak si na něj lehnete nebo šťouchnete a pak vyjedete. A je to, jako kdyby šťouchnul on do vás."

Úřadující mistryně Evropy ve vícebojích přiznala, že její předjížděcí manévr nebyl nejšťastnější. "Bylo hloupé, že jsem jela vnitřkem, měla jsem to vzít radši zvenčí."

Po jízdě ani neprotestovala. "Kdepak. Už to snad ani nejde, změnili pravidla."

Celkově je však ze svého vystoupení na patnáctistovce spokojená. "Jsem spokojen s tím, jak jsem závodila s těma Asiatkama. Bylo to o kousek. Zklamaná jsem jen z toho, že nebudu mít umístění."

Ve Vancouveru ji čeká už jen závod na 1000 metrů. Rychlobruslařka z Benátek nad Jizerou do něj půjde znovu s odhodláním. "Bude to kratší, rychlejší. Uvidím, co bude. Mám ale zase šance postupovat dál a dál."Najdete na iDNES.czmobilní verze