Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

S Jágrem hraje Červenka. Kouč Růžička už oznámil, jak budou vypadat útoky

Trenér Růžička a Jaromír Jágr při tréninku českých hokejistů na OH ve Vancouveru. | foto: AP

16 2010
Vancouver (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Klíčové dilema - koho postavit k Jágrovi - už trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička rozlouskl. "Ze začátku vsadím na Červenku," prozradil dva dny před úvodním duelem na olympiádě, ve kterém Česko vyzve v prestižním souboji Slováky.

Jak tedy budou vypadat jednotlivé formace? Tu elitní by měla vytvořit největší současná česká esa z NHL, tedy Martin Havlát, Tomáš Plekanec a Patrik Eliáš. Jágrovi bude dělat centra Červenka, nalevo je doplní Čajánek.

Ve třetím útoku vedle sebe nastoupí Martin Erat, David Krejčí a Tomáš Fleischmann, ve čtvrté nakonec Milan Michálek, Josef Vašíček a Tomáš Rolinek.

A obranné dvojice? "Ty ještě nemám definitivně porovnané," řekl Růžička.

jak vypadá sestava

Vokoun - Polák, Kaberle, Židlický, Kuba, Kubina, Hejda, Blaťák, Z. Michálek - Havlát, Plekanec, Eliáš - Jágr, Červenka, Čajánek - Erat, Krejčí, Fleischmann - M. Michálek, Vašíček, Rolinek

Minulý týden už ale naznačil, jak by mohly vypadat: Roman Polák s Tomášem Kaberlem, Marek Židlický s Filipem Kubou, Pavel Kubina s Janem Hejdou a Miroslav Blaťák se Zbyňkem Michálkem.

Reprezentaci čeká před soubojem se Slovenskem, který začíná ve čtvrtek v 6 hodin středoevropského času, už jenom jeden trénink, ve kterém by se na ledě mělo objevit kompletní mužstvo. Tedy i s trojicí Kuba, Milan Michálek a Hejda.

"Zaměříme se především na dobrou obranu, z ní musíme vycházet. To ale neznamená, že budeme zalezlí, protože v útoku máme velkou sílu," slíbil Růžička, jehož trochu trápí zdravotní stav beka Židlického. "Bolí ho zápěstí, ale bude v pořádku."

A jak budou vypadat přesilovkové formace? "První postavím na Plekancově lajně, ke které dám jednoho beka a možná Erata. V té druhé bude Jarda Jágr s Čajánkem plus jeden útočník a dva obránci. Brzy si společně sedneme a řekneme si, jak s přesilovkami a oslabením naložit," prozradil kouč.

Fanoušci chtěli k Jágrovi Michálka

Trochu jinak vypadala vysněná představa čtenářů iDNES.cz, kteří určovali svou sestavu v anketě. Ta skončila právě s Růžičkovým oznámením formací na první utkání.

Nejčastější varianta hovořila o spojení trojice Jágr, Čajánek, Michálek do prvního útoku. Místo toho bude ale poslední jmenovaný hrát až ve čtvrté řadě.

Sestavu skládalo dohromady přes tři a půl tisíce čtenářů.

Jak postavili sestavu čtenáři iDNES.cz (nejčastěji preferovaná varianta):
Vokoun - T. Kaberle, Kubina, Židlický, Kuba, Z. Michálek, Polák, Hejda, Blaťák - Jágr, Čajánek, M. Michálek - Havlát, Plekanec, Eliáš - Fleischmann, Krejčí, Erat - Rolinek, Vašíček, Červenka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze