Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

S Kotalíkem nepřátelé nejsme, tvrdí Bulis

17 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Pro hokejového útočníka Jana Bulise nastala zajímavá situace. Sejde se v reprezentačním týmu s Alešem Kotalíkem. S mužem, kterého de facto z původní nominace vyřadil. "Bude to ale v pohodě. Když jsme hráli proti Buffalu, tak jsme se spolu na ledě bavili a vtipkovali," řekl čtenářům v on-line rozhovoru na stránkách iDNES.

Hokejový útočník Jan Bulis odpovídal ZDE.

Do tiskového střediska přišel Jan Bulis přesně a hned si posteskl: "Jsem hrozně unavenej. Já ten časový posun snad nikdy nedospím."

Pak se ale uvolnil a odpovědi pálil bez přemýšlení. Žasnul, kolik otázek za pár minut na stránkách naskákalo. Už dopředu bylo jasné, že na všechny odpovědět nestačí.

"To bych tady byl do rána a nevyspal se na zápas s Finskem," pravil s úsměvem. A čtenářům dodal: "To přece nechcete, ne?"

Často ho překvapilo, co všechno lidi zajímá. Hodně se pobavil při následujícím dotazu. "Zdravím Honzo! Prý kousek od vás bydlí finské hokejistky. Plánujete nějakou noční návštěvu?"

Při odpovědi však zůstal střídmý. "V plánu zatím nic není," nadiktoval.

Bulis si pochvaloval hlavně spolupráci s Petrem Čajánkem. "Doufám, že s ním budu zase hrát." Na dopoledním tréninku se však dalo vypozorovat, že tomu tak zřejmě nebude. Oba hráče od sebe podle všeho rozdělí přeskupení formací po nepovedeném zápase se Švýcarskem.

Několik čtenářů zavzpomínalo na loňský ročník, jenž při výluce v NHL strávil v Pardubicích. Který zápas v mistrovské sezoně mu nejvíc utkvěl v paměti? "Ten na Slavii, kdy jsme po deseti minutách prohrávali tři nula a nakonec vyhráli."

Bulis v jedné z odpovědí prozradil, že po sezoně končí v Montrealu. Mrzí ho, že ve slavném kanadském klubu stále plní jen defenzivní úkoly. Touží útočit. "Rád bych zůstal, ale šanci hrát víc ofenzivně dostanu asi jenom někde jinde," přiznal.

Z Montrealu hraje na olympiádě několik jeho spoluhráčů. A Bulis se s nimi před každým zápasem hecuje. Teď se nejvíc popichují se Saku Koivem. "Kdykoli se vidíme," culí se.

Napůl vážně napůl se smutkem pak dodal: "Ale třeba hodně zblízka jsem viděl vítězný gól Marka Streita." Švýcarský obránce, který v NHL hraje za Montreal, se trefil ve čtvrtek do sítě českého týmu...

Jan BulisNajdete na iDNES.czmobilní verze