Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S ohněm běžel i český rodák

6 2000
Vyteklá hořlavina z olympijské pochodně, která putuje po Austrálii a na Olympijský stadion do Sydney dorazí v den zahájení her 15. září, se dnesvzňala a lehce popálila třináctiletou Tahnee Clydesdaleovou, která oheň v Canbeře nesla. Organizátoři se dívce trpící leukémií omluvili a slíbili, že udělají všechno pro to, aby se podobný incident neopakoval. "Něco podobného se stalo poprvé. Pochodeň neslo téměř deset tisíc lidí a nikdy se nikomu nic nestalo," řekla mluvčí běhu s ohněm. "Celou záležitost bereme vážně. Už se to nestane," dodala.
Matka popálené dívky Sue Clydesdaleová potvrdila, že šlo o lehké zranění a dcera je pouze vystrašená. "Byl to pro ní spíše šok," uvedla. Čest nést olympijský oheň v Tasmánii měl také rodák z Vracova Miroslav Procházka, jenž do Austrálie emigroval před padesáti lety. Šestasedmdesátiletý Procházka, který před několika roky navštívil v České republice svou rodinu, tak podle organizátorů reprezentoval tisíce Čechů, kteří po druhé světové válce opustili svou vlast a odcestovali k protinožcům.
Autor:


Další z rubriky

Paralympiáda: zlato koulaře a lukostřelce


S y d n e y Další medaile, dvě zlaté a stříbro získali paralympici na hrách v Sydney. Zlato mají lukostřelec...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...

Středa v Sydney: další čtyři zlaté medaile


S y d n e y Čeští paralympici dnes v Sydney vybojovali plný tucet medailí. Jejich bilance se nakonec zastavila...Najdete na iDNES.cz