Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S puškou po ulicích nechodí, ale jsou v klidu

12 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Přikvačit do Spojených států s flintou přes rameno není v posledních měsících dobrý nápad. I biatlonisté měli obavy, kterak se pořadatelé zimních olympijských her v Salt Lake City vyrovnají s jejich pracovním, leč zdraví nebezpečným nástrojem. Na bezpečnost nesmírně úzklostliví Američané jim však život nijak přehnaně neztrpčují. "Musíme se pokaždé podrobit kontrolám, ale všechno je v pohodě. A po Salt Lake City s puškou samozřejmě nechodíme," podotkla si česká reprezentanka Zdenka Vejnarová.

Před čtyřmi lety v Naganu uskladnili přemýšliví Japonci zbraně do trezoru jako vystřiženého ze špionážního thrilleru. Klíčem k jeho odemknutí byla oční sítnice členů jednotlivých výprav. "Jenomže dovnitř se dostal jeden a za ním v poklidu nakráčelo dalších deset lidí. Mohl tam přijít kdokoliv," krčil rameny Roman Dostál, další člen českého týmu.

V Salt Lake City jsou organizátoři poněkud prozaičtější. "V olympijské vesnici je normální buňka, kam se dostanete na kartu," vysvětloval Dostál. "A když před závody spíme v Soldier Hollow, bereme si pušky na pokoj," dodala Vejnarová. Od biatlonistů tedy asi Američané teroristické manévry nepředpokládají, ale jinak si své bezpečí střeží neuvěřitelně důsledně.

Autor:


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze