Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

S puškou po ulicích nechodí, ale jsou v klidu

12 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Přikvačit do Spojených států s flintou přes rameno není v posledních měsících dobrý nápad. I biatlonisté měli obavy, kterak se pořadatelé zimních olympijských her v Salt Lake City vyrovnají s jejich pracovním, leč zdraví nebezpečným nástrojem. Na bezpečnost nesmírně úzklostliví Američané jim však život nijak přehnaně neztrpčují. "Musíme se pokaždé podrobit kontrolám, ale všechno je v pohodě. A po Salt Lake City s puškou samozřejmě nechodíme," podotkla si česká reprezentanka Zdenka Vejnarová.

Před čtyřmi lety v Naganu uskladnili přemýšliví Japonci zbraně do trezoru jako vystřiženého ze špionážního thrilleru. Klíčem k jeho odemknutí byla oční sítnice členů jednotlivých výprav. "Jenomže dovnitř se dostal jeden a za ním v poklidu nakráčelo dalších deset lidí. Mohl tam přijít kdokoliv," krčil rameny Roman Dostál, další člen českého týmu.

V Salt Lake City jsou organizátoři poněkud prozaičtější. "V olympijské vesnici je normální buňka, kam se dostanete na kartu," vysvětloval Dostál. "A když před závody spíme v Soldier Hollow, bereme si pušky na pokoj," dodala Vejnarová. Od biatlonistů tedy asi Američané teroristické manévry nepředpokládají, ale jinak si své bezpečí střeží neuvěřitelně důsledně.

Autor:


Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...Najdete na iDNES.cz