Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Sáblíková, Březina, Pančochová a spol. Podívejte se na naděje pro příští hry

Michal Březina skáče ve volné jízdě na olympijských hrách ve Vancouveru | foto:  Michal Růžička, MAFRA

2 2010
Vancouver, v němž čeští olympionici dobyli šest medailí, skončil. Hlásí se Soči. I na příštích zimních hrách bude mít česká výprava slušné šance.

Michal Březina
Velký český talent na krasobruslařském ledu už berou zcela vážně i světoví experti. Tak krásný a vysoký trojitý axel jako on nemá ani Pljuščenko. Čtverný skok už zvládá v tréninku, na výrazu zapracuje. Začátečnickou daň si od něj sudí vybrali v krátkém programu ve Vancouveru. Češi nemají zákulisní lobby, ale v Soči zaútočí Březina na stupně vítězů.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková slaví po olympijském závodě na 5000 metrů s trenérem Petrem Novákem (vlevo) a další rychlobruslařkou Karolínou Erbanovou (vpravo)Martina Sáblíková
Trenér Novák už jí naplánoval tři další zimní olympiády.

A ona je přitom stále teprve na počátku kariéry, vždyť v Soči jí bude 26 let, přitom rychlobruslařky si jezdí pro medaile i po pětatřicítce.

Sáblíková bude dál vyhrávat světové poháry, jenže pozor, konkurence dorůstá! O rok mladší Stephanie Beckertová jí poslala nejen ve Vancouveru důrazné varování. Klíčové bude zdraví, poslední dobou bývala česká hvězda často nemocná či zraněná.

Český běžec Lukáš Bauer na trati olympijské klasické padesátkyLukáš Bauer
Ještě se o startu v Soči 2014 definitivně nerozhodl, potvrdil zatím jen mistrovství světa 2011 na Holmenkollenu, ale momentálně má i příští hry v plánu.

To mu bude 36 let.

Tedy bude ve věku, v němž se Estonec Veerpalu stal v Liberci světovým šampionem na 15 km klasicky s intervalovým startem.

Právě Bauerova nejoblíbenější trať se na ruské olympiádě poběží klasickou technikou. Odolá do té doby dalším útokům astmatu?

Rychlobruslařka Karolína ErbanováKarolína Erbanová
Sedmnáctiletý český žolík pro budoucnost z rychlobruslařského oválu.

Už letos vystrčila na hrách ve Vancouveru "drápky" na trati 1 000 metrů, kde porazila i legendu Friesingerovou, pak ji skolila nemoc.

Na rozdíl od Sáblíkové bude se svojí muskulaturou spíše sprinterkou, parketou pro Erbanovou tak budou tratě 1 000 a 1 500 metrů. Každý rok se dosud zlepšovala obrovskými skoky. Do Soči si už pojede pro medaili.

Šárka Záhrobská s českou vlajkou oslavuje své premiérové olympijské umístění na stupních vítězů.Šárka Záhrobská
Soči bude má poslední olympiáda, dala najevo už ve Vancouveru. Před třicítkou chce ukončit kariéru, založit rodinu. Ke slalomu teď míní přibrat další medailovou disciplínu – obří slalom, přestože momentálně se jí v něm vůbec nedaří.

Naopak asi omezí starty v rychlostních disciplínách a kombinaci. Musí si urovnat vztahy na rodinné ose i financování svého týmu, které má v rukou otec.

Česká snowboardová naděje Šárka Pančochová.Šárka Pančochová
Nadějí je rozhodně velikou, je jí 19 let a už vyhrála Světový pohár, a to se olympijské U-rampě věnuje něco málo přes rok. Jenže záleží na její povaze. Pančochovou baví volnější příroda, volnější závody, chce být free, ne tolik svázána olympijskými pravidly.

Říkají o ní, že má jeden z nejhezčích stylů jízdy. Pokud se bude U-rampě nadále věnovat naplno, má šanci být v Soči nahoře.

Martin Havlát se snaží překonat lotyšského brankáře Masalskise. (23. února 2010)Hokejový tým
Týmu bude chybět superhvězda typu Jágra, noví tahouni se hledají. Může jím být letos zraněný Hemský nebo se konečně najde Havlát. S reprezentací se postupně rozloučí třicátníci, Kubina už exodus načal, Eliáš, Kabrle a spol. budou následovat v příštích letech.

Z mladíků se proderou do popředí Voráček a Frolík, za nimi zeje díra. Češi se v Soči rozhodně nezařadí k favoritům, ale na odpis nebudou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze