Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Sáblíková přiletí s ostatními olympioniky už v úterý dopoledne

Rychlobruslařka Martina Sáblíková slaví po olympijském závodě na 5000 metrů s trenérem Petrem Novákem (vlevo) a další rychlobruslařkou Karolínou Erbanovou (vpravo) | foto: AP

28 2010
Měla přiletět běžnou linkou z Londýna, ale nakonec se v Praze objeví společně s ostatními olympioniky. Největší česká hvězda her ve Vancouveru Martina Sáblíková přiletí do české metropole speciálem v úterý krátce po jedenácté hodině dopoledne.

Letadlo by mělo přistát v 11:10 na staré ruzyňské letiště (Terminál 3).

"To, co jsme potřebovali vyřešit v Calgary, jsme zvládli zařídit po telefonu," vysvětlil trenér Petr Novák změnu plánu.

Dvojnásobná olympijská vítězka Sáblíková společně s Novákem a druhou rychlobruslařkou Karolínou Erbanovou měli z Vancouveru letět do Prahy přes Calgary a Londýn. Teď je čeká mnohem pohodlnější cesta - speciál letí přímo do české metropole.

Sáblíková vůbec netuší, jakého se dočká přivítání. "Radši si ani nepředstavuju, kolik přijde fanoušků. Ale jsem ráda, že přijdou. Vždyť i kvůli nim jezdím," řekla v Českém domě při oslavách zisku zlaté medaile na své oblíbené pětikilometrové trati.

Fanoušky na letiště zve i kouč Novák. Přijďte. Ať si to Martina užije. Bude to hezké," vzkázal už dříve.

V úterý před polednem se tak vrátí pět z šesti českých medailistů.

Vedle Sáblíkové budou v letadle i běžci Martin Jakš, Lukáš Bauer, Jiří Magál a Martin Koukal. Slalomářka Šárka Záhrobská domů přiletěla už v neděli.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze