Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sáblíková čeká dál. Rozhodnutí sportovní arbitráže se odkládá

Martina Sáblíková odchází v doprovodu sportovního právníka Jana Šťovíčka (vpravo) od slyšení u Mezinárodní sportovní arbitráže v hotelu Oceánico v brazilském Riu. (8. srpna 2016) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

8 2016
Rio de Janeiro (Od našeho zpravodaje) - Čekání nekončí. Ani v pondělí se Martina Sáblíková nedozvěděla, zda bude moci startovat v olympijské časovce v Riu. Musí si počkat až na úterní dopoledne.

Zvláštní panel Mezinárodní sportovní arbitráže CAS projednal případ Sáblíková versus UCI v pondělí od 9.00 ráno. V závěru tohoto jednání v hotelu Oceanico, které trvalo 1:40 hodiny, tribunál oběma stranám oznámil, že verdikt jim sdělí v průběhu dne mailem.

A tak se čekalo. Česká strana celý den toužebně vyhlížela mail s rozhodnutím.

Ale nedočkala se ho.

Fotogalerie

Pozdě večer, v 18 hodin brazilského času, totiž Český olympijský výbor i právníci Sáblíkové obdrželi informaci, že verdikt a jeho odůvodnění budou vydány teprve v úterý v 8.30 ráno (tedy ve 13.30 českého času).

Právníci Sáblíkové následně požadovali, aby jim CAS ještě v pondělí sdělil alespoň verdikt, přinejmenším formou Ano/Ne - s tím, že odůvodnění mohou obdržet až další den ráno.

Jenže ani to se nestalo.

„Panel se rozhodl dát nám k dispozici plné odůvodnění rozhodnutí, což svědčí o tom, že případu věnují velikou důležitost a nechtějí zveřejnit rozhodnutí bez plné argumentace, která k němu vedla,“ uvedl Jan Šťovíček, předseda Legislativní komise ČOV. „Nicméně nemůžeme usuzovat, jaké rozhodnutí zítra přijde.“

Sáblíková přes den trénovala. Pokud by ji připustili do závodu, stane se tak necelých 24 hodin před středečním startem.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze