Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Sáblíková skončila v Turíně sedmá

12 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 m na zimních olympijských hrách v Turíně na sedmém místě. Olympijskou šampionkou se stala Nizozemka Ireen Wüstová, stříbro získala její krajanka Renate Grönwoldová a bronz Kanaďanka Cindy Klassenová.

"Sedmé místo znamená splnění cíle, na tři kilometry chtěla být Martina do osmého místa," prohlásil trenér Sáblíkové Petr Novák.

"Jsem spokojená, před pětkou je to pro mě obrovská motivace," prohlásila Sáblíková.

Na své slabší trati ukázala osmnáctiletá rychlobruslařka svoji sílu. "Tím, že zajela s odstupem čtyři vteřiny na bronz, má Martina na pětikilometrové trati na medaili," vyhlásil spokojený trenér Novák.

Martina Sáblíková vyjížděla při své olympijské premiéře na trať jako poslední. A to ještě její soupeřka ulila start. "Abych se přiznal, nevím, v čem byl problém. Možná přešlápla," odhadoval Novák.

Každopádně to bylo pro osmnáctiletou závodnici při olympijské premiéře hodně nepříjemné. "Říkala jsem si, teď nesmíš zkazit start, protože bych byla diskvalifikovaná. Byla bych strašně zklamaná," řekla Sáblíková.

Trenéra spíš mrzelo, že byl kvůli tomu, že jela až poslední, hodně těžký led. "Byl špatný. Stárne. Jeli jsme dlouho po úpravě a ani ty tanečky v přestávce rychlosti nepomohly," zlobil se na vystoupení mažoretek po jedné z jízd.

Olympijský ovál není nejrychlejší. Jenom olympijská vítězka Wüstová si vylepšila olympijské maximum. "Nejela trojku v Calgary, proto si nezajela osobák. Po tom, co zajela tady, si myslím, že kdyby jela tuto sezonu v Calgary, nebo v Salt Lake City, byla by blízko světovému rekordu," myslí si Sáblíková.

Světová rekordmanka, Kanaďanka Klassenová, skončila třetí, když ji ve dvanácté rozjížďce porazila stříbrná Holanďanka Grönwoldová, obhájkyně olympijského zlata, Němka Pechsteinová skončila pátá.

Výsledky: 1. Wüstová 4:02,43, 2. Groenewoldová (obě Niz.) 4:03,48, 3. Klassenová (Kan.) 4:04,37, 4. Friesingerová 4:04,59, 5. Pechsteinová 4:05,54, 6. Anschützová-Thomsová (všechny Něm.) 4:06,89, 7. Sáblíková (ČR) 4:08,42, 8. Grovesová 4:09,03, 9. Hughesová (obě Kan.) 4:09,17, 10. Wojcická (Pol.) 4:09,61.

Český rychlobruslařka Martina Sáblíková na trati 3000 metrů.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková po závodě na 3000 metrů s trenérem Petrem Novákem.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková po závodě na 3000 metrů s trenérem Petrem Novákem.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková po závodě na 3000 metrů s trenérem Petrem Novákem.

Nizozemská rychlobruslařka Ireen Wustová vybojovala na trati 3000 metrů olympijské zlato.

Nizozemská rychlobruslařka Ireen Wustová vybojovala na trati 3000 metrů olympijské zlato.Grafton Recruitment Praha
OPERÁTOR SKLADU - MOŠNOV

Grafton Recruitment Praha
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 18 000 - 22 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze