Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Sáblíkovou na rozhovor Italové nepustili

21 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Martina Sáblíková si kvůli čtenářům iDNES přivstala, od devíti hodin měla naplánovaný on-line rozhovor. Ale ten se nekonal. Problém? Pro přísná bezpečnostní opatření jí neumožnili vstup do hlavního tiskového centra. Rychlobruslařka i redakce se čtenářům omlouvají.

On-line rozhovor se měl původně uskutečnit v mezinárodní zóně olympijské vesnice v Turíně. Tedy na místě, kde se novináři mohou scházet se sportovci.

Jenomže tam v úterý ráno vyhlásili: Zavřeno. Porouchal se rentgen (jediný) a zaskočení a špatně informovaní dobrovolníci srdnatě odráželi každý pokus o průnik do olympijské vesnice.

Trenér Petr Novák s Martinou Sáblíkovou tedy souhlasili s tím, že přijdou do hlavního tiskového střediska. Tam jim ale přístup obětavě vlastními těly zahradili další dobrovolníci. "Musíte si vyřídit akreditaci," trvali na svém.

Vysvětlování situace bylo marné. Proto se trenér Novák se svou svěřenkyní po chvíli rozloučili s tím, že musí na trénink. Všeobecné rozpaky a emoce rozčísla drobná blondýnka v úboru turínských dobrovolníků omluvným zvoláním: "It is not our stupidity, it is security."

Martina Sáblíková celému dohadování jenom smutně přihlížela. Nemá v Turíně moc důvodů k radosti. Sice hned v úvodu ukázala na tříkilometrové trati svoji sílu, když dojela na tříkilometrové trati v konkurenci nejlepších závodnic sedmá.

Jenže přišly problémy se stehenním svalem, které řeší za pomoci lékař českého hokejového týmu Zdeňka Ziegelbauera a fyzioterapeuta Pavla Koláře. A česká rychlobruslařka se už odhlásila ze středečního závodu na 1500 metrů.

"Martina trénuje, ale je to údržba, tak na dvacet procent," řekl Petr Novák.

Čtvrtá rychlobruslařka z mistrovství Evropy ve víceboji se nemůže dostatečně opřít o nohu. "Takže se nemůže pořádně odrážet. Ale naštěstí ten sval není natržený," dodal.

Navzdory problémům se Sáblíková nevzdává naděje, že do sobotního závodu na 5000 metrů bude zdravotně v pořádku. "Nemůžeme trénovat tempo na pětku, ale k závodu určitě nastoupí. Akorát je otázkou, co to udělá s technikou," dodává Novák.

Před zimními olympijskými hrami pomýšlel na nejdelší ženské trati na medaili pro svoji svěřenkyni. Po úspěchu na tříkilometrové trati vyhlásil: "Teď můžu říct, že je útok na medaili reálný."

Vybojuje ji Martina Sáblíková i přes zdravotní trable?Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze