Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sáblíkovou podpoří i Kraj Vysočina

31 2005
Jihlava - Kraj Vysočina podpoří předolympijskou přípravu žďárské rychlobruslařky Martiny Sáblíkové. Na svém posledním letošním jednání Rada kraje rozhodla o udělení finančního daru ve výši 150 tisíc korun. "K této finanční podpoře nás vedly tři důvody," komentoval rozhodnutí rady kraje hejtman Miloš Vystrčil.

"Martina Sáblíková je úspěšnou studentkou a držitelkou krajského studijního stipendia, dále je ve svém věku držitelkou hned několika juniorských světových rekordů v rychlobruslení a je šestou ženou Světového poháru na trati 5 000 metrů. V neposlední řadě je mladým, velice talentovaným člověkem, který v sobě pro Českou republiku i kraj Vysočina skýtá velkou perspektivu," upřesnil.

Osmnáctiletá studentka sportovního gymnázia v Novém Městě na Moravě bude v únoru reprezentovat Českou republiku na Zimních olympijských hrách v Turíně v rychlobruslení na tratích 1 500 m, 3 000 m a 5 000m.

Obzvláště je ceněna nominace do závodu na 5 km, kde je Mezinárodním olympijským výborem připuštěna účast pouze šestnácti nejlepších světových rychlobruslařek současnosti.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se vrátila z italského Colalba, kde se chystala na mistrovství Evropy. Na závěr soustředění překonala juniorský světový rekord.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze