Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

Silnice ne. Sagan pojede v olympijském Riu na horském kole

Silniční cyklista Peter Sagan vyzkoušel Český pohár v cross country horských kol a dojel čtvrtý. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

7 2016
Je úřadujícím světovým šampionem, na srpnových olympijských hrách se však Peter Sagan na silnici nepředstaví. Potvrdily se spekulace minulých měsíců - hvězdný cyklista figuruje ve slovenské nominaci pro Rio v závodu cross country na horských kolech.

V roce 2008 se stal Sagan světovým i evropským juniorským šampionem na horském kole, až potom se specializoval na silniční cyklistiku a stal se globální superstar. Před Riem však začal koketovat s myšlenkou, že by se ke své původní disciplíně na skok vrátil. Profil silničního závodu, který organizátoři olympiády přichystali, se mu vůbec nezamlouval.

„Byl jsem se podívat na trasu, po které povede silniční závod v Riu a podle mě je to na mě hrozně těžké. Sám nevím, jestli ho pojedu. Je možné, že v Riu na silnici vůbec startovat nebudu,“ přiznával Slovák.

Fotogalerie

Na jaře si vyzkoušel dva závody horských kol ve Štýrském Hradci a v Teplicích a zvlášť na severu Čech ukázal, že nemusí být bez šancí. A body, které ke startu v Brazílii potřeboval, si cyklista týmu Tinkoff v Teplicích čtvrtým místem vyjel.

Poslední slovo k jeho nominaci na OH měl Slovenský svaz cyklistiky, který mohl do závodů na silnici i v terénu postavit vždy pouze jednoho jezdce.

„Peter nabídl místenku v rámci silniční cyklistiky na výměnu za start v MTB v cross country. Po skončení Tour de France má na speciální přípravu ještě čtyři týdny. Jak ho známe, nebude se chtít olympiády jen zúčastnit, ale bojovat o přední místa,“ řekl slovenským médiím předseda cyklistického svazu Peter Privara.

Závod v cross country se stejně jako před čtyřmi lety v Londýně pojede v závěrečný den her a zlato bude 21. srpna obhajovat český biker Jaroslav Kulhavý. Co ukáže Sagan?

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze