Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Salt Lake City se děsí útoků ze vzduchu

8 2002
Salt Lake City - Dějiště zimních olympijských her Salt Lake City, kde za měsíc vypukne jedna z nejsledovanějších akcí roku, se děsí útoků ze vzduchu. Během úvodního a závěrečného ceremoniálu se nad městem nesmí objevit ani jediné letadlo, což je jeden z důsledků protiteroristických opatření, které vyprovokovaly útoky na Spojené státy. Bezletový koridor bude platit ve vzdálenosti 72 kilometrů od Salt Lake City.

Zpřísněná bezpečnostní opatření nepostihnou pouze hraniční dny olympijských her, ale budou platit po celou dobu jejich konání (8. - 24. února). Nad dějištěm zimního svátku sportovců se budou muset vzdušné koráby pohybovat minimálně ve výšce šesti kilometrů.

Během ZOH budou moci přímo do Salt Lake City zamířit pouze pravidelné linky. Další lety, včetně dopravních, charterových a soukromých, budou přistávat na letištích mimo stát Utah. Až poté, co se podrobí přísným prohlídkám, budou moci pokračovat do cíle své cesty.

Každý pilot, který by zabloudil do vymezeného prostoru, by se rázem ocitl v doprovodu bojové letky a přišel by o licenci. V případě vysoké pravděpodobnosti možnosti hrozby by ve vzduchu zasáhla "smrtící síla" zákona.

Autoři: ,


Témata: Salt Lake City, ZOH

Další z rubriky

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Norové podali stížnost kvůli dopingu


Lausanne Zástupci Norského olympijského výboru a tamního lyžařského svazu podali oficiální stížnost u...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...Najdete na iDNES.cz