Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Samaranch brání Mühlegga

1 2002
Barcelona - Vinu španělského běžce na lyžích Johanna Mühlegga, který měl pozitivní dopingový test po svém vítěztví v olympijském závodě na 50 kilometrů, zpochybnil bývalý dlouholetý předseda Mezinárodního olympijského výboru Juan Antonio Samaranch. Podle španělského funkcionáře je možné, že za pozitivní test německého rodáka mohou lidé z jeho okolí. "Možná mu někdo řekl: Tohle si vezmi. To jsou vitamíny. S nimi poběžíš rychleji a tak snadno se neunavíš," prohlásil jedenaosmdesátiletý Samaranch na tiskové konferenci.

Podle něho mají poradci na dopingu často větší vinu než sami sportovci. "Jejich okolí je na nich hodně závislé," řekl s narážkou na Mühleggovu portugalskou léčitelku.

I přes dopingový skandál, do něhož se v závěru olympijských her zapletly vedle Mühlegga i Rusky Larisa Lazutinová a Olga Danilovová, považuje Samaranch hry v Utahu za fantastické. "Pro mne to byla ta nejlepší zimní olympiáda v historii," pochválil pořadatele v Salt Lake City.

Práci svého následníka v čele MOV Jacquesa Rogga Samaranch označil stručně slovy "velmi dobrá". Blíže však nechtěl Belgičanovo počínání komentovat. "Myslím, že jsem nebyl špatným předsedou. Teď chci být výborným bývalým předsedou a to znamená, že se nebudu vměšovat," prohlásil.

Autor:


Další z rubriky

Zlatou medaili dostala Slucká až doma


Moskva Kopii zlaté olympijské medaile dostal krasobruslařka Irina Slucká během slavnosti na Rudém náměstí...

Ruská federace tvrdě kritizovala Fetisova


Praha Ostrou kritiku Ruské hokejové federace si vysloužil hlavní trenér a manažer ruské olympijské sborné...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz