Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Samaranch kritizuje přípravy OH 2004

12 2000
S y d n e y - Předseda Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Juan Antonio Samaranch vyzval organizátory her v Aténách v roce 2004, aby konečně začali naplňovat časový plán příprav. "Ztratili tři důležité roky, zbývají jim už jen čtyři. Bude to velmi těžké, ale očekávám, že organizátoři splní svou úlohu," uvedl Samaranch na zasedání MOV v Sydney. Nová šéfka organizačního výboru Gianna Angelopoulosová-Daskalakiová se před zahájením dnešního zasedání pokusila obrátit pozornost členů MOV na otázku bezpečnosti.

"Pracujeme na tom, abychom zajistili maximální bezpečnost. Policie plánuje zřídit na období her speciální jednotku," chlubila se Angelopoulosová-Daskalakiová. Členové výkonného výboru MOV však pochybují, že je všechno v pořádku. "Máme ještě nějaké pochybnosti, ale vycházíme z toho, že se pořadatelům do roku 2003 podaří připravit všechny sportoviště. Organizátoři ztratili hodně času, teď se musí konečně dát do práce," prohlásil člen exekutivy MOV Jacques Rogge.

Před necelými pěti měsíci Samaranch řeckým pořadatelům pohrozil, že hry přestěhuje jinam. Ministerský předseda Costas Simitis krátce poté prosadil do funkce šéfky pořadatelského výboru Angelopoulosovou-Daskalakiovou, která stála v čele kandiatury Atén.

"Budeme včas připraveni," slíbila šéfka organizačního výboru. "Zbývá ještě spousta věcí, ale já věřím, že se je podaří rychle vyřešit. Budeme na tom úzce spolupracovat s vládou," dodala Angelopoulosová.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze