Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Samaranch se vrátí do Sydney

18 2000
B a r c e l o n a - V doprovodu syna a dcery se dnes předseda Mezinárodního olympijského výboru Juan Antonio Samaranch rozloučil s manželkou Marií Teresou Salisachsovu, která v sobotu zemřela ve věku 69 let na rakovinu. Po pohřbu Samaranch prohlásil, že se v úterý vrátí zpět do dějiště olympijských her v Sydney. Smutečního obřadu v kostele v barcelonské čtvrti Montjuic se zúčastnilo přes pět set lidí.

 Mezi hosty byli španělský premiér Jose Maria Aznar, královna Sofia, bývalý starosta Barcelona Pasqual Maragall a také významné osoby ze světa sportu - předseda fotbalového klubu FC Barcelona Joan Gaspart a jeho předchůdce Jose Luis Nuňez.

Ve čtvrti Montjuic, kde se v roce 1992 odbývala velká část her, byly olympijské vlajky svěšeny na půl žerdi. Na Samaranchovi byla během pohřbu znát únava. Předseda olympijského hnutí se v sobotu krátce po zahájení olympijských her v Sydney dozvěděl, že zdravotní stav jeho ženy se zhoršil. Okamžitě se vydal na cestu do Španělska, ale ještě na palubě letadla ho zastihla zpráva, že Salisachsová zemřela.

"Teď si doma odpočinu a zítra se vrátím do Sydney. Cítím velkou odpovědnost za hry," řekl po obřadu Samaranch. "Pohřeb se stal velkým projevem sympatií k mé ženě. Byla tady dobře známá a Barcelonu milovala," dodal.

Autor:


Další z rubriky

Uzdravená lyžařka se vrací na svahy


Z á h ř e b Chorvatská sjezdařka Janica Kosteličová, která loni utrpěla vážné zranění pravého kolena, je...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Je to dost, je to málo?


P r a h a Olympijští medailisté jsou odměňováni za zlato milionem korun, za stříbro pěti sty tisíci, za bronz...Najdete na iDNES.cz