Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Sáňkař Hyman si vyzkoušel tvrdost dráhy

9 2006
Sestriere - (od zvláštního zpravodaje iDNES) - O tom, že je olympijská sáňkařská dráha nejen rychlá, ale i pořádně tvrdá, se při úterním večerním tréninku přesvědčil dvacetiletý český reprezentant Jakub Hyman. "Začalo to v sedmnácté zatáčce, kdy jsem si škrtnul o mantinel," popisoval zrod havárie, která vyvrcholila o zatáčku později pádem. "Byla to školácká chyba," souhlasil s hodnocením trenérů.

"Podle zvyklostí jsem neměl dělat nic a já se pokoušel saně řídit. Vyneslo mě to k hornímu mantinelu a byl z toho pád do dvoumetrové hloubky," dodal viditelně unavený sáňkař.

V krizovém momentu mu hlavou probleskla myšlenka na čtrnáct měsíců starou havárii v německém Obersdorfu, ze které si odnesl tři sešroubované obratle.

"Chvilku jsem zůstal ležet na zádech a hned se kolem mě seběhlo asi dvacet lidí a na nosítkách jsem putoval do sanitky a do nemocnice. Raději jsem se nechal znehybnět přikurtováním, ale naštěstí odborné vyšetření neprokázalo nic vážného," s úlevou konstatoval Jakub Hyman.

"Žádný neurolgický nález, žádná motolice, jen bolestivé pohmožděniny a naraženiny," potvrdil optimistický výsledek nemocničního vyšetření šéflékař českých olympioniků Jaroslav Větvička.

"Bolí mě koleno, loket, rameno. Není to příjemné, ale mám v plánu dál tady trénovat. Uvidím, co to se mnou udělá, až se postavím na start," pokusil se český olympionik o úsměv.

O tom, že by byl sáňkařský sport nebezpečný nepřemýšlí. "Ne to si opravdu nemyslím, i když po tom karambolu v Oberstdorfu jsem hodně přemýšlel, zda mi to za to stojí," přiznal český sáňkař, pro kterého začnou olympijské hry naostro už v sobotu, kdy se jedou první dvě jízdy. A v neděli už bude znám olympijský vítěz.

Jakub Hyman má o poznání skromnější ambice. "Nepřijel jsem sem zazářit, ale udělat dobrý výsledek," tvrdí sáňkař, jehož dosavadním maximem ve Světovém poháru je 28. místo ze závodu v Lake Placid 2004.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze