Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sáňkařka po chybě neměla chuť pokračovat

14 2002
Sal Lake City - I když skončila až devatenáctá, česká sáňkařka Markéta Jeriová bude na olympiádu příjemně vzpomínat. Vinou chyby v úvodní jízdě skončila trochu hůř, než čekala, v těch třech zbývajících se naopak přesvědčila, že za špičkou zase tak moc nezaostává. Navíc ji nadchla olympijská atmosféra. Tolik diváků, kolik jich chodilo na olympijský tobogan, ještě při závodech nezažila.

"Během jízdy jsem je v té rychlosti nevnímala, ale na startu a v cíli byli hodně slyšet. A povzbuzovali každého, nejen Američany," pochvalovala si Jeriová.

A že ona sama po první zpackané jízdě povzbuzení potřebovala. Po chybě v jedenácté zatáčce dojela předposlední, ve výsledkové listině za ní byla už jen exotická závodnice z Panenských ostrovů.

"Byla jsem tak otrávená, že jsem ani neměla chuť pokračovat. Ale naštěstí byli kolem lidé, kteří mě podrželi. Trenér, doktor, kamarádi ze slovenského týmu..." vzpomíná, jak překonala krizi.

V dalších jízdách dokázala, že nepatří do skupiny sáňkařských turistů. Třináctý, čtrnáctý a dvanáctý čas dávaly tušit, kde se mohla ve výsledkové listině pohybovat nebýt té osudné chyby.
 
Jeriová však takové snění odmítá. "Třeba by to bylo zrovna naopak. Kdybych první jízdu nepokazila, tak bych v těch dalších jezdila opatrněji. Takhle jsem věděla, že nemám co ztratit, a mohla jsem si dovolit víc."

Nejlepším výsledkem je pro ni stále šestnácté místo před dvěma lety na mistrovství světa ve Svatém Mořici.  Na olympijské dráze se přesvědčila, že by se mohla dostat výš. Zároveň to však pro ni byl na delší dobu poslední velký závod. "Letošní sezona skončila a tu příští jsem se rozhodla vynechat. Musím dodělat školu," řekla studentka Pedagogické fakulty v Plzni.

Saně, na nichž jezdí už sedm let, prý uloží do pokojíčku doma v Klášterci nad Ohří. Ale zapadat prachem je nenechá. "Občas se půjdu svézt někde u nás nebo v německém Altenbergu, abych z toho tak úplně nevypadla."

Autor:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Mühlegg: Když řeknu vše, vyvolám chaos


Sevilla Tři sportovci přistižení při dopingu během Zimních olympijských her v Salt Lake City se snaží...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz