Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Budeme zářit, slibuje si olympijská vlajkonoška Strachová od oblečení

17 2014
Vlajkonoška Šárka Strachová je první českou olympioničkou, která si vyzvedla oblečení pro Soči. Slalomářce se výbava líbí a věří, že Češi budou při slavnostním zahájení her zářit.

"Mně se kolekce líbí moc. Je veselá, je tam bílá, což je základní barva zimy," řekla Strachová novinářům při přebírání výbavy. "Kombinace modrých kalhot se skoro celou bílou bundou s jemnými motivy se moc povedla. Myslím si, že budeme na zahájení zářit," dodala bronzová medailistka ve slalomu z her ve Vancouveru 2010.

Oblečení pro Soči je v barvách státní vlajky a zdobí ho vzor inspirovaný první československou poštovní známkou z dílny malíře Alfonse Muchy. Motivem jsou lipové listy a srdce. Každý olympionik dostane celkem 31 položek oblečení.

Strachová poletí na svoji třetí olympiádu. Startovala už v Turíně 2006 a zazářila bronzem ve Vancouveru. Proto už může oblečení srovnávat. A podobně jako to současné se jí líbila i kolekce "kanadská". "Tam jsme měli veselé kalhoty s kruhy. Povedla se, slušela ženám a střihově byla perfektní i funkční," vzpomíná.

Z nové kolekce si zatím vyzkoušela jen pár kousků. "Perfektně sedí a materiály jsou velmi příjemné," ocenila lyžařka. "Kolekce vždy velmi sluší ženám, pro muže to je s bílou těžší, nejsou to chlapský barvy, ale obecně to je velmi slušivé." Při  přebírání oblečení si už mohla i představovat, jak na slavnostním zahájení ponese vlajku. Ještě to ale nezkoušela. "Na to bude dost času," usmívá se bývalá mistryně světa ve slalomu. Oheň bude v Soči zapálen 7. února.

"Pokud chci někoho pobavit, tak vždycky říkám, že půjdeme sebrat velkou větev, natáhneme prostěradlo a budu trénovat, aby to hezky vlálo, protože to je nejdůležitější, aby ta naše krásná vlajka byla dobře vidět," řekla Strachová.

Rady může dostat třeba od bývalého kanoisty Martina Doktora, současný šéf české výpravy pro Soči byl vlajkonošem v Sydney 2000. "To není složité," řekl Doktor. "Někteří mě ale děsí, že to není až tak jednoduché," odvětila mu Strachová a dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty ujistil: "To není potřeba."

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze