Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 18. října 2017 Lukáš

Šárka Sudová: Sbírala jsem zkušenosti

11 2006
Sauze d ´ Oulx - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Šárka Sudová, mladší ze sesterského dua českých boulařek, při své olympijské premiéře do dvacetičlenného finále neprošla. V třicetičlenné výsledkové listině za ní zůstaly jen čtyři soupeřky. "Já jsem hlavně ráda, že jsem tu mohla startovat," zdůrazňovala dvacetiletá lyžařka.

Když jste projela cílem, věřila jste, že by to mohlo vyjít?
Upřímně řečeno, já byla hlavně ráda, že jsem se bez vážnějších chyb dostala dolů. Čekání na startu bylo hodně nepříjemné. Byla bych ráda, kdyby to bývalo vyšlo, ale nic se neděje. Na těhle hrách jsem sbírala hlavně zkušenosti do budoucna. Pokusím se z toho vytřískat co nejvíc.

Jak jste byla spokojena se svými skoky?
Helikoptéra na horním můstku byla snad jakž takž. Ale dolní salto s překřížením určitě nebylo zrovna excelentní. Podívala jsem se na něj při opakování na světelné tabuli a je jasné, že v tréninku se mi ho dařilo skákat lépe. Ten kros byl menší, ale aspoň že tam nějaký byl.

Měla jste před závodem trému?
No já jsem docela velká trémistka, takže to, že jsem startovala až v závěru startovního pole mi určitě nepřidalo. Ze začátku to odsejpalo docela rychle, takže jsem myslela, že to bude dobrý. Ale pak se to nějak zaseklo...

A co říkal trenér před závodem vám?
Klasický věci. Ať jedu v klidu, ať nikam nespěchám. Že mi vlastně o nic nejde. Upozorňoval mě, na jaké boule si mám dát pozor.

Sledovala jste jízdu sestry?
Přiznávám že ne. Spíš jsem se soustředila na to, abych se dobře rozhýbala. Ale slyšela jsem spíkra kolik má bodů a myslím si, že jich mohla dostat víc. Tedy podle toho co říkal náš trenér. Jedenácté místo nic moc, ale já doufám, že jí to ve finále výjde.

Budete nervoznější než před svou vlastní jízdou?
To určitě ne, tohle je jiný druh nervozitu. Moc jí to přeju, budu držet palce.

Šárka Sudová skončila v kvalifikaci šestadvacátá a do finále se neprobojovala.Najdete na iDNES.czmobilní verze