Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 23. října 2017 Teodor, Theodor

Šatna hokejistů: těsné, ale účelné pohodlí

8 2006
Turín - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Kabina číslo deset. Tyto stísněné, ale účelně vyřešené prostory v turínské hale Palasport Olimpico budou příští tři týdny patřit českým hokejistům. Přítomnost hvězd v čele s Jaromírem Jágrem už připomíná česká vlaječka u dveří. „Je to dobrá kabina, určitě lepší, než jsme měli v Salt Lake City, prohlásil Pavel Vlašic, který šatnu spolu s kolegou Petrem Bílkem zabydloval.

Ve středu dopoledne už zbývalo jen nalepit posledních pár samolepek s čísly na helmy a bylo hotovo. Až čeští hokejisté dorazí do dějiště olympijských her v Turíně, jenom se obléknou do výstroje a mohou na led.

„Zabralo to dva dny práce,“ prohlásil Petr Bílek, už v upravených prostorách. Třetí do party k sehrané dvojici Bílek - Vlašic, sparťanský masér Hynek Svoboda, dorazí později.

„A do začátku olympiády bude masírovat nás,“ pousmál se Bílek.

Všechny kabiny v hale Palasport jsou stejné. Ta česká sousedí s finskou a americkou. Nejblíž k ledu to budou mít Kanaďané a Švédové. „Ale pohodička. Přesně devadesát devět kroků,“ řekl Bílek.

Maséři připravili kabinu podle předem stanoveného zasedacího pořádku, který konzultovali s největšími mazáky. Jágrovo místo je v nejvzdálenějším rohu mezi spoluhráči z New York Rangers Strakou a Ručinským, Hašek bude sedět v protilehlém rohu, nejblíž ke dveřím.

U každého místa mají hráči číslo, na polici leží jejich helma, na lavici taška s osobními věcmi, na věšáku jsou nachystané kalhoty. Jen nažehlené dresy zatím chybějí.

„Firma Nike nám dovezla ty nové strečové, s nimiž hrála na mistrovství dvacítka, přestože jsme je nechtěli. Tak jsme je vrátili a do třináctého nám mají dovézt nové,“ vysvětlil Bílek.

Co je v kabině hokejistů kromě hlavní místnosti? Naproti vstupním dveřím malá místnost pro trenéry, masérna, sprchy a toalety. Až bude zaplněná třiadvaceti českými hokejovými esy, mnoho volného místa v ní nezbyde.

Ve středu odpoledne měli maséři hotovo, už zbývalo jenom dopřipravit ubytování v olympijské vesnici.

„Do pátku, kdy je slavnostní zahájení, bychom to chtěli mít hotové, abychom o něj nepřišli. Pak už přijedou šéfové a začnou najíždět hráči,“ dodal Bílek, který se spolu se svými kolegy bude starat o pohodlí a o zábavu hráčů.

Však na masérně i na masérském pokoji v olympijské vesnici už teď visí cedule: Masérská pohotovost, 0 – 24 hodin. Bílek a spol. se postarali i o zásobu oblíbených českých filmů i o hudbu.

„Máme padesát cédéček. Komu to nebude stačit, nerozumí hudbě,“ dodal Bílek se smíchem.

Masérna hokejové reprezentace v Turíně

Helma hokejového útočníka Jaromíra Jágra

Šatna hokejových reprezentantů v Turíně

Petr Bílek (vlevo) a Pavel Vlašic

Pavel Vlašic upravuje helmu Jaromíra Jágra

Reprezentační masér Petr Bílek v kabině českých hokejistů v Turíně

Masér Petr BílekAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze