Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 17. října 2017 Hedvika

Šatna se bude chystat hokejistům tři dny

6 2006
České Budějovice - Včera v poledne se vydal letecky do Turína na zimní olympijské hry masér českobudějovických hokejistů a reprezenrace Pavel Vlašic. Je to jeho druhá olympiáda. Poprvé ji okusil před čtyřmi lety. "Letíme o týden dřív než hráči. Už jsem byl dvakrát v Praze, kde jsme připravovali a balili výstroj hokejistů." řekl Vlašic.

"Teď připravíme všechno v olympijské vesnici, masérnu, ubytování. Potom zařídíme šatnu," má jasný plán maser národního týmu.
 
Věcí, které jste doma připravovali, bude jako vždy hodně...
Jeden den, co jsem byl v Praze balit, jsme připravovali vlastně jen oblečení. Vše, co mají hráči na sebe mimo hokej i na hru. Druhý den jsme balili ostatní věci. Kabinu budeme připravovat v nové aréně v Turíně tři dny. Proto jedeme napřed.

Co všechno mají hráči připraveno?
Každý hráč má svou tašku se sportovním oblečením a také kufr s vycházkovými věcmi. To všechno už je roztříděné a sbalené.

Mluví se o tom, že hokejový svaz nezveřejnil jména tří náhradníků. Víte vy, kdo je náhradníkem v hokejové reprezentaci pro Turín?
Nevím. Možná to ví kolega Petr Bílek, ale já jsem se po tom ani nepídil. Ani jsme snad nebalili věci navíc, to si neuvědomuji.

Na jaké sporty se chcete při zimních olympijských hrách podívat, když bude čas?
V Turíně je jen hokej, rychlobruslení a krasobruslení. Ostatní sportoviště jsou 80 i 100 kilometrů od Turína. Myslím si, že na sportoviště v horách se vůbec nedostaneme.

Vy s kolegou Bílkem budete z české hokejové reprezentace na zahájení sami?
Ano, budeme tam jediní. Vedení přiletí 11. února a hráči se začnou stěhovat o den až dva později.

Takže budete pochodovat na stadionu v české olympijské výpravě?
Domlouvali jsme se s Petrem Bílkem, že se tam půjdeme podívat. Slavnostní zahájení bývá hezké. Určitě se na něj vypravíme.

Kdybyste si mohl při hrách v Itálii vybrat sport, který byste chtěl vidět, jaký by to byl?
Kdyby bylo dost času, šel bych na skoky na lyžích. A hlavně na sporty, kde budeme mít šance na medaile. Na Katku Neumannovou bych se šel podívat určitě. Také bych rád třeba viděl Lukáše Bauera nebo akrobatické lyžování, kde bude Aleš Valenta. To by mě zajímalo hodně. Ale času určitě moc mít nebudeme.

Jakou máte zkušenost ze Salt Lake City před čtyřmi lety?
Tam byla všechna sportoviště pohromadě. Jeden komplex. Byla tam kyvadlová doprava. Ale měli jsme tolik práce, že jsme se na nic nedostali. Hráči se podívat byli, ale my jsme byli celý den na zimním stadionu a odtud jsme jeli hned do olympijské vesnice. Tam jsme masírovali a chystali jsme se na další den. I v Turíně to bude hodně nabité. Hlavně, abychom se nevraceli brzy domů. Budu rád, když budeme hrát o medaile.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze