Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 22. října 2017 Sabina

Sdruženář Churavý: Úspěch bude šesté místo, všechno lepší mě překvapí

Pavel Churavý | foto: AP

25 2010
Bílý rolák vytažený až ke krku, z termosky usrkával bylinkový čaj. A mluvil potichu. Nachladil jsem se, povídal sdruženář Pavel Churavý tři týdny před vrcholem sezony ve Vancouveru.

Po závodech Světového poháru v Německu, kde se olympijsky naladil druhým místem, dával rozhovory po telefonu. "Ale v hotelu nebyl signál, tak jsem musel ven," popisoval. "A mám z toho rýmičku."

Ale klid. Takových bacilů ho už letos potkalo víc. "Dokáže to rozhodit i na můstku, jsem pak malátný," vysvětlil Churavý v on-line rozhovoru pro iDNES.cz.

odpovědi Pavla Churavého najdete zde

V pondělí nafasoval olympijskou kolekci, na úterý si naplánoval odpočinek a ve středu zamíří na závěrečnou přípravu do Lillehammeru. "Mají tam ideální podmínky na skákání, stačí jeden krásný den a za hodinu uděláme deset skoků," těšil se.

Druhého února návrat do Liberce, vzít jinou tašku, rozloučit... "Já se neloučím, protože v této sezoně bych nedělal nic jiného."

V závodech za poslední měsíc nechyběl ani jednou v elitní desítce. Forma roste a snad bude gradovat právě na olympiádě.

Pavel Churavý při on-line rozhovoru pro iDNES.cz

"Za úspěch beru umístění do šestého místa, každá lepší pozice bude i pro mě překvapením," zasnil se. "Bude potřeba štěstíčko. Přál bych je všem českým sportovcům, doufám, že dovezou tři až čtyři medaile."

První start Churavého a jeho tři parťáky z českého výběru čeká hned dva dny po zahajovacím ceremoniálu. "Moje taktika je jasná, zaprvé chci skočit co nejdál a být v první skupině, která se určitě vytvoří, a vydržet tam co nejdéle, nejlépe až do finiše."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze