Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sdruženář Šmejc je po skoku desátý

21 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Jen tři čeští závodníci nastoupili ke skoku na můstku K-120 sdruženářského sprintu. Trenéři odmítli nominovat Ladislava Rygla, který vynechal závod družstev, a Lukáš Heřmanský už odletěl ze Salt Lake City. Ze zbylého trojlístku se nejvíce dařilo Petru Šmejcovi, který skončil desátý a na trať zítřejšího závodu na 7,5 km vyběhne s padesátisekundovou ztrátou na vedoucího Samppa Lajunena z Finska.

Vedení výpravy již po Ryglově rozhodnutí vynechat závod družstev kvůli vleklým zdravotním problémům hrozilo, že závodník na olymiádě skončil. Sice ještě absolvoval oficiální trénink na můstku K-120, ale do závodu nominován nebyl. Heřmanský měl objednanou letenku pouze na část her, aby mohl případně zaskočit v závodě družstev. Pok výkonu, jaký předvedl, už nemělo cenu měnit termín odletu...

Skokem dlouhým 117 metrů si vytvořil dobrou pozici Šmejc. Patří však k horším běžcům a dá se očekávat propad ve výsledkové listině. "Se svým skokem jsem spokojen. Na můstku jsem tu problémy neměl, dařilo se mi i v družstvech," řekl po závodě.

Větší šance má Pavel Churavý, jenž skočil 112,5 metrů a na umístění v první desítce ztrácí přesně půl minuty. "Po tom, co jsem předváděl v tréninkovém a zkušebním kole, jsem už ani nevěřil, že tu dokáži skočit slušně. Myslím, že moje pozice před během není špatná," míní česká jednička.

Jen devět vteřin za ním zítra v Soldier Hollow vyběhne Milan Kučera. "Chtěl jsem skočit aspoň 115 metrů, což se mi bohužel nepovedlo. Nebyl to žádný superskok, ani propadák, prostě lepší průměr," zhodnotil svůj výkon.

Z Utah Olympic Park odjeli sdruženáži hned do Soldier Hollow, kde je čeká oficiální trénink na běžecké trati. Také sprint je totiž rozložen do dvou dnů, ačkoli na Světovém poháru se tak stává už jen výjimečně. "Je to takové specifikum olympiády. Pořadatelé se báli, že by se nezvládl rychlý přesun do Soldier Hollow, tak to dali raději do dvou dnů. Pro nás je to tak lepší a vůbec nejlépe to vyhovuje servismanům, protože mají čas vymyslet, jak namazat lyže," říká Kučera.

Autor:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Mühlegg žádá zpět zlatou medaili


Lausanne Španělský běžec na lyžích Johann Mühlegg žádá u Mezinárodní sportovní arbitráže vrácení zlaté...Najdete na iDNES.cz