Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sdruženáři se budou přípravovat doma

22 2002
Praha - Reprezentanti v severské kombinaci situují podobně jako skokani na lyžích přípravu před odletem na olympijské hry v Salt Lake City do domácího prostředí. Trenér Ladislav Rygl plánoval výjezd do vysokohorského prostředí v rakouském Ramsau, ale na víkendovém Světovém poháru v Bedřichově se tým shodl na společném kempu v Liberci a v Harrachově. Od středy by měli trénink před olympiádou zahájit Pavel Churavý, Petr Šmejc a Lukáš Heřmanský. Odpočinek si asi protáhne Milan Kučera a koncem týden se k týmu připojí Ladislav Rygl.

"Pro závěrečnou přípravu jsme stanovili Liberec a Harrachov," řekl sportovní ředitel úseku severské kombinace Tomáš Kučera. Trenér Rygl původně zamýšlel odcestovat do Ramsau. "Chtěl jsem, aby kluci měli běžecké tréninky ve výšce, ale všichni nechtěli. Tak jsme se dohodli na domácích podmínkách," uvedl Rygl starší.

Závodník Rygl v sobotu absolvoval pouze jedno kolo skokanské části liberecké soutěže a do druhého kola ani do běhu nenastoupil. Už v neděli léčil nachlazení. "Marodí. Při pátečním sprintu byl načnutý. Ve čtvrtek nebo v pátek asi začne trénovat," řekl otec Rygl.

Po nemoci zahájí lehký trénink Šmejc, v pořádku by měl být Heřmanský, jehož trápil zánět okostice. Na vyšetření u lékaře byl Kučera. "Doufejme, že má problémy jen z vyčerpání a neskončí to angínou. To by nebylo moc dobré," obával se Kučerův otec.

Na cestu do Salt Lake City by se sdruženáři měli z ruzyňského letiště vydat v sobotu 2. února. První olympijský závod mají na pořadu o týden později, 9. února (skok K-90) a 10. února (běh 15 km).

Autor:


Další z rubriky

Slalomář Baxter musí vrátit olympijský bronz

Baxter s inhalátory

Londýn Britský lyžař Alain Baxter přijde kvůli pozitivnímu dopingovému nálezu o bronzovou olympijskou...

Lyžaři byli vymazáni z olympijských listin


Kuala Lumpur Rakouští běžci na lyžích Marc Mayer a Achim Walcher byli dodatečně vyloučeni z letošních zimních...

Lazutinová se bude o medaili soudit


Moskva Místo pokory a studu po dopingové aféře přešla ruská běžkyně na lyžích Larisa Lazutinová do...Najdete na iDNES.cz