Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šebrle: Byli jsme s Dvořákem dva kohouti

15 2004
Praha - Třebaže se na tréninkový pobyt na Kanárských ostrovech desetibojař Roman Šebrle moc těší, věci zabalené ještě nemá. Odlétá i s rodinou v sobotu. "S Tomášem Dvořákem jsem byli dva kohouti na jednom smetišti, což nedělá dobře," řekl mimo jiné při on-line rozhovoru se čtenáři iDNES o dalším reprezentantovi.

Odpovědi Romana Šebrleho najdete ZDE

Dříve spolu byli Šebrle a Dvořák v jedné tréninkové skupině a sbírali úspěchy, ovšem později se jejich kroky rozdělily.

 "Je to už dlouho.  Museli jsme od sebe. Tomáš řekl při závodě sprosté slovo, ale na sebe. Hlavní věc našeho rozchodu to nebyla," odpověděl na incident, který byl patrný i z televizního přenosu, mistr Evropy a stříbrný medailista z olympijských her v Sydney.

Pozval byste Tomáše Dvořáka na pivo? "Na pivo chodím obvykle s někým jiným. Nicméně, na velkých závodech je to i Tomáš. Jsme kámoši. Dělá atletiku dlouho,  přechod do jiné skupiny mu prospěl, takže jsem sám zvědav. Největším kamarádem je pro mě Lobodin, často spolu mluvíme. Rusky umím velice dobře."

Za největšího konkurenta považuje amerického mistra světa z Paříže Toma Pappase. "Je docela fajn," řekl devětadvacetiletý reprezentant, který do tepla podruhé v kariéře bere i  manželku Evu a rok a půl starého syna Štěpána.

V uplynulé sezoně vybojoval na mistrovství světa v Paříži stříbro, předtím při halovém šampionátu v Birminghamu skončil třetí. "Věřím na sto procent, že výkon z Göetzisu, kde jsem udělal svěťák 9026 bodů, mohu zopakovat. Ostatně co mi zbývá. Ale vážně bych to chtěl ještě někdy překonat. Musí vyjít vše, mít velký štěstí. Když vyhraju velký závod, je to neskutečně nádherný pocit, který žene každého sportovce dopředu."

Zatímco doping ve sportu tvrdě odmítá, povoleným podpůrným látkám se nebrání. "S dopingem ostatních nic nenadělám, ale štve mě, že s nimi závodím. Vždy bude někdo, kdo si bude chtít pomoci nedovoleně. Ale povolené přípravky jsou potřeba. Nedovedu si to bez nich představit, jak bych byl při obrovské zátěži zhuntovaný," říká Šebrle, ale nikoho neobviňuje: "To by byly jen spekulace."

Cíle do budoucna? "Každý chce vyhrát mistrovství světa a olympiádu. I já. Mohu překonat i vlastní světový rekord 9026 bodů, ale potřebuji i hrozně moc štěstí," dodal.

Autor:


Další z rubriky

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...Najdete na iDNES.cz