Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šebrle chytil kraba, Železný formu

20 2000
S y d n e y - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Bude-li platit přísloví o nejlepším nakonec, pak by měli desetibojaři Tomáš Dvořák a Roman Šebrle společně s oštěpařem Janem Železným stát na stupních vítězů. Tohle trio totiž ve středu večer australského času přistálo v Sydney a symbolicky uzavřelo letecký přesun atletické části české olympijské výpravy z Brisbane, kde se připravovali na nadcházející start svých soutěží. Všichni tři svorně uvítali, že unikli zdejšímu mumraji na úvod olympijských her a mohli se kromě tréninku v klidu věnovat i mimosportovním aktivitám.

"Kromě jiného jsme byli i několikrát na rybách, já osobně rybařil poprvé v životě a výsledek tomu odpovídal. Chytil jsme jenom kraba, který se mi zamotal do vlasce..." smál se při vzpomínce na rybářskou premiéru Roman Šebrle, který měl v Brisbane na australskou faunu opravdu štěstí. "Dokonce jsme nedaleko našeho bydlení našel nefalšovaného australského hada! Hodně mě překvapil, ale vyfotit jsme ho naštěstí stačil."

Slušnou formu ale v Brisbane chytil Jan Železný, i když oslavné ódy českého tisku rychle uvedl na pravou míru: "S tréninkovými podmínkami jsem moc spokojen, měli jsme to v Brisbane na stadion necelých deset minut. Hodil jsme sice přes devadesát metrů, ale že bych tuhle vzdálenost překonával na počkání, jak tvrdí některá česká média, to rozhodně ne.  Přál bych si jenom, aby mi současné zdravíčko vydrželo až do oštěpařského finále. Možná je to i tím, že jsem nedržel oštěp v ruce už devět dní..."

Staré zranění se naopak bohužel obnovilo Tomáši Dvořákovi: "Není to úplně sportovního charakteru, spíše to souvisí s nějakým přechozeným virem. Uvnitř těla zkrátka není něco v pořádku a limituje mě to ve všech disciplínách. Nejvíce asi při bězích." postěžoval si úřadující světový rekordman, který však zdravotním neduhům rozhodně podlehnout nehodlá.

"Doktoři se o mě sice v Brisbane vzorně starali, ale je jisté, že do začátku olympijského desetiboje se to ani nezlepší ani nezhorší a musím to v tomhle stavu odzávodit." neztrácel víru Dvořák, jehož bagáž byla zdaleka nejobjemnější i nejpočetnější.

"Aby ne, když si s sebou táhnu jedenáct párů treter, zatímco Honza si ty své jediné nese v malé tašce..."

A právě Jan Železný výrazně urychlil odjezd atletické trojice z letiště do olympijské vesnice, když po dvacetiminutovém marném čekání zasáhla až paní Tomisová z Českého olympijského výboru.

Jednoho z místních organizátorů velmi diplomaticky upozornila, že mezi třemi čekajícími sportovci je i člen MOV a hned bylo auto na světě!

A Tomáš Dvořák tak mohl v klidu uskutečnit další telefonát se svými dvojčátky, s nimiž prý mluví dost často a neustále musí čelit jejich dotazu, kde je ta Austrálie, že za ním určitě přijedou...

 

Autor:


Další z rubriky

Paralympici se vrací se svým pokladem


S y d n e y Na hrách XI. letní paralympiády v Sydney vybojovali čeští reprezentanti dohromady 43 medailí, z...

Tenk vystřílel druhý český bronz


VIDEO S y d ne y O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který...

Plavkyně Hoffmanová dohmátla pro zlato


S y d n e y Počet cenných kovů, které v Sydney získali čeští handicapovaní sportovci, se po dnešku zastavil...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz